Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Naprawili schody przy św. Annie, teraz czas na mur

Warszawa

fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM

Po zakończonej renowacji schodów przy kościele św. Anny, przyszedł czas na wzmocnienie muru od strony Zamku Królewskiego. Na czas prac zamknięte będą także schody po tej stronie.

Kilka dni temu pojawiło się rusztowanie, teraz rozpoczyna się renowacja muru od strony Zamku Królewskiego.

Odtworzone zostaną brakujące fragmenty, a wyczyszczony mur pokryje powłoka antygraffiti i uniemożliwiająca tworzenie się grzybów.

- Remont obejmie również schody od strony Zamku Królewskiego. Zostaną one zamnięte - wyjaśnia Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Aby dostać się z poziomu przystanków autobusowych na taras nad tunelem, można skorzystać z przejścia schodami od strony kościoła św. Anny, których remont właśnie się zakończył lub ze schodów ruchomych od strony Zamku Królewskiego - dodaje.

Całkowity koszt remontu schodów i muru to ponad 1 mln 300 tysięcy złotych. Wykonują go na zlecenie ZDM, robotnicy z przedsiębiorstwa konserwacji zabytków "Mateusz".

as/mz