Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Naprawiają tor po wykolejeniu pociągu. Utrudnienia do popołudnia

Warszawa

targeo.plUtrudnienia na kolei

Do poniedziałku do godz. 16 ma potrwać naprawa toru na trasie Warszawa-Radom, gdzie w niedzielę wykoleił się człon pociągu Kolei Mazowieckich. Do zdarzenia doszło w okolicy Warki. Dla pasażerów uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, prace na trasie trwały całą noc, jednaka pasażerowie Kolei Mazowieckich z utrudnieniami będą musieli liczyć się nawet do popołudnia."Wkolejono już jednostkę pociągu relacji Warszawa Wschodnia - Radom Kolei Mazowieckich. Z zastosowaniem procedur bezpieczeństwa skład ściągany jest do Grabowa. Rozpoczęły się prace przy torze. Pełna naprawa planowana jest do godz. 16.00” - czytamy w komunikacie spółki.

Autobusy zamiast pociągów

Do zakończenia prac na trasie Warka - Grabów kursować będą 4 autobusy komunikacji zastępczej, zaś na odcinku Radom - Grabów pasażerowie mogą korzystać z pociągu wahadłowego. Jak informują kolejarze, rozkład jazdy autobusów zastępczych został zsynchronizowany z rozkładami pociągów.Do wykolejenia doszło w niedzielę o godz. 16.55. Na miejscu udzielono pomocy jednej osobie. - Specjalna komisja ustali przyczyny zdarzenia - poinformowały PKP.

jk/lulu