Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Naprawiają tor po wykolejeniu pociągu. Utrudnienia do popołudnia

TVN Warszawa

targeo.plUtrudnienia na kolei

Do poniedziałku do godz. 16 ma potrwać naprawa toru na trasie Warszawa-Radom, gdzie w niedzielę wykoleił się człon pociągu Kolei Mazowieckich. Do zdarzenia doszło w okolicy Warki. Dla pasażerów uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, prace na trasie trwały całą noc, jednaka pasażerowie Kolei Mazowieckich z utrudnieniami będą musieli liczyć się nawet do popołudnia. "Wkolejono już jednostkę pociągu relacji Warszawa Wschodnia - Radom Kolei Mazowieckich. Z zastosowaniem procedur bezpieczeństwa skład ściągany jest do Grabowa. Rozpoczęły się prace przy torze. Pełna naprawa planowana jest do godz. 16.00” - czytamy w komunikacie spółki.

Autobusy zamiast pociągów

Do zakończenia prac na trasie Warka - Grabów kursować będą 4 autobusy komunikacji zastępczej, zaś na odcinku Radom - Grabów pasażerowie mogą korzystać z pociągu wahadłowego. Jak informują kolejarze, rozkład jazdy autobusów zastępczych został zsynchronizowany z rozkładami pociągów. Do wykolejenia doszło w niedzielę o godz. 16.55. Na miejscu udzielono pomocy jednej osobie. - Specjalna komisja ustali przyczyny zdarzenia - poinformowały PKP.

jk/lulu