Naprawiają lodowisko na Narodowym. Dziś ślizgawki nie będzie

Warszawa

TVN24Lodowisko na Narodowym na razie nieczynne

Na Stadionie Narodowym wciąż trwa naprawa lodowiska, które już pierwszego dnia zaczęło się topić. Niestety w sobotę ślizgawka nie będzie czynna - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

- Ponieważ chcemy dać usługę o jak najwyższym standardzie, przez całą sobotę będziemy mrozić nawierzchnię i dopieszczać ją, żeby w niedzielę była perfekcyjnie przygotowana – podał po 9.00, w rozmowie z tvnwarszawa.pl, Jacek Brzosko z firmy Testa, odpowiedzialnej za stan techniczny ślizgawki.

Przekazał, że lodowisko będzie otwarte dopiero w niedzielę.

Dzisiaj na narodowej arenie będzie można korzystać jedynie z: miejsc do jazdy na rolkach i longobardach, boiska do badmintona, strefy chillout i punktów gastronomicznych.

Z kolei zarządca stadionu poinformował na popularnym portalu społecznościowym:

Tak wygląda wyrównywanie lodowiska:

Maszyna wyrównuje lodowisko na Narodowym
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Kłopoty w dniu otwarcia

W piątek, niedługo po otwarciu lodowiska na Narodowym pojawiły się na nim kałuże i dziury - alarmowali pierwsi łyżwiarze.

Zarządca tłumaczył, że ktoś rozsypał na tafli sól.

CZYTAJ TEŻ: INTERNAUCI WĄTPIĄ W WERSJĘ O SOLI.

W końcu ślizgawkę zamknięto wcześniej niż planowano.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Pracownicy odgarniali breję. Na lodowisko wylano wodę. Nad ranem na ślizgawkę wjechała specjalna maszyna – rolba, pojazd czyszczący i wygładzający lód.

Dlaczego dopiero nad ranem użyto maszyny?

– W piątek nawierzchnia była za bardzo zniszczona, żeby ją wpuścić. Trzeba było naprawiać ręcznie. Dopiero rano, kiedy tafla została wzmocniona wpuszczono rolbę – przyznała w sobotę po 8.00 w rozmowie z tvnwarszawa.pl Katarzyna Tyska z firmy Test.

Piątkowy wieczór na lodowisku
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

12 złotych za wejście

Lodowisko na Narodowym zostało otwarte w piątek. To miała być największa w kraju sztuczna tafla. Jej powierzchnia to ponad 2 000 m kw.

Normalny bilet wstępu kosztuje 12 zł, a za ulgowy 8 zł. Uprawni on do korzystania z lodowiska przez 1,5 godziny i wszystkich atrakcji na stadionie, czyli np. z toru dla rolkarzy i longoboardzistów oraz skateparku (ten ma działać od 10 lutego) w podziemiach, bez ograniczeń czasowych. Dzieci do 5. roku życia wejdą na ślizgawkę za darmo. Dostępne będą także tańsze bilety dla rodzin i grupowe. Wśród atrakcji sportowych na płycie znalazło się też miejsce, w którym odwiedzający będą mogli odpocząć, rozgrzać się kawą, herbatą lub grzanym winem. Dostępne będą ciepłe przekąski, a w weekendy w kantynie, która powstanie na poziomie +1, będzie można zjeść dania obiadowe.

A tak wyglądała inauguracja lodowiska na Narodowym:

Wielkie lodowisko na Narodowym
TVN24

bf/mz