Naprawiają dach w Centrum Zdrowia Dziecka. Pacjenci wypisani

Warszawa

Zerwało część dachu w Centrum Zdrowia DzieckaTVN24
wideo 2/2

Służby remontowe naprawiają dach Centrum Zdrowia Dziecka, uszkodzony w wyniku niedzielnej wichury. Ponad 20 pacjentów zostało wypisanych do domów, kilkunastu przeniesiono na inne oddziały.

W związku z intensywni opadami deszczu i silnym wiatrem w niedzielę zerwało część dachu przy budynku rehabilitacji CZD.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka placówki Katarzyna Gardzińska, ekipa remontowa jest na dachu i stara się naprawić szkody.

- Jeśli chodzi o pacjentów, 22 zostało wypisanych wczoraj do domu. Sześciu pacjentów, którzy wymagali dalszej hospitalizacji pozostało w szpitalu, dwóch trafiło do kliniki endokrynologii i diabetologii, czterech do kliniki pediatrii i żywienia - wyliczała. - Poradnia rehabilitacji działa bez zmian. Tak samo jak pozostałe oddziały szpitala i poradnie specjalistyczne - dodała rzeczniczka.

Gardzińska poinformowała także, że pacjenci, którzy mieli zaplanowane turnusy rehabilitacyjne na najbliższy tydzień zostali poinformowani o przesunięciu terminu. - Po zakończeniu remontu będą informowani telefonicznie o kontynuacji leczenia - zapowiedziała.

"Cieknie z dachu"

Pierwszą informację o sytuacji w placówce otrzymaliśmy na Kontakt 24. "W Centrum Zdrowia Dziecka cieknie z dachu do pomieszczeń gdzie są dzieci. Część dzieci rodzice zabierają do domu, inne personel szpitala przenosi np. do stołówki lub sali rehabilitacji, częściowo jest wyłączony prąd" - napisał Reporter 24.

Aby zweryfikować informację skontaktowaliśmy się z rzeczniczką szpitala. Katarzyna Gardzińska potwierdziła, że są pewne problemy. - W związku z intensywni opadami deszczu i silnym wiatrem zerwało część dachu przy budynku rehabilitacji - powiedziała w niedzielę.

Dopytywana o to, co dalej będzie się działo z pacjentami, odpowiedziała: - W tym momencie podejmowane są decyzje odnośnie do dalszej sytuacji.

Godzinę po opublikowaniu naszego artykułu, rzeczniczka w rozmowie z Polską Agencja Prasową, poinformowała że ewakuowano 20 pacjentów z oddziału, który został zalany po uszkodzeniu dachu. - Część została wypisana do domów - w tym momencie przyjeżdżają po nich rodzice. Ci, którzy wymagają dalszej hospitalizacji zostali przeniesieni na inne oddziały - zostały dla nich przygotowane pomieszczenia do tymczasowego pobytu w ciągu dnia - wyjaśniła rzeczniczka. Gardzińska zapewniła, że nikt z pacjentów, ani personelu szpitalnego nie ucierpiał.

Jak dodała, "na terenie oddziału rehabilitacji pracuje ekipa techniczna, która ocenia szkody i zdecyduje, czy uda się szybko przywrócić prawidłowe funkcjonowanie oddziału".

Cyklon Grzegorz

Sytuacja pogodowa w całym kraju jest bardzo trudna. Polska znajduje się pod wpływem dynamicznego układu niżowego Grzegorz (nazywanego również Grisza), którego centrum przemieszcza się znad Oceanu Arktycznego nad Zatokę Fińską. Prosto z północy napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego. W niedzielę strażacy interweniowali aż 6233 razy, najwięcej w woj. dolnośląskim (1622 razy), śląskim (954 razy), małopolskim (551 razy) - poinformowała rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak. W interwencjach na terenie całej Polski wzięło udział 32 tys. strażaków.

W samej Warszawie straż pożarna odnotowała 80 zdarzeń.

Cyklon Grzegorz sieje zniszczeniaTVN24
wideo 2/2

kw/mś