Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Naprawią i przygotują do jazdy twój rower. Za darmo

Warszawa

ShutterstockBędzie można za darmo naprawić rower

Dla amatorów przejażdżek rowerowych miasto przygotowuje bezpłatny serwis dla jednośladów. Będzie można z niego skorzystać w Letniej Strefie Rekreacji na plaży Poniatówka. – W Miejskim Serwisie Rowerowym warszawiacy dokonają nie tylko przeglądu technicznego swoich jednośladów, ale także podstawowych napraw i regulacji. Warto pamiętać, że właściwa konserwacja rowerów ma wpływ nie tylko na ich sprawność, ale także nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników ruchu drogowego – przypomina Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Wykrywanie usterek

MSR będzie działał w weekend od 23 czerwca do 26 sierpnia, a także w środę, 15 sierpnia. Serwisanci bezpłatnie pomogą w naprawach i przeglądach jednośladów, a także udzielą porad dotyczących obsługi i wykrywania usterek. W godz. 10.00-18.00, w Letniej Strefie Rekreacyjnej na Powiatówce, warszawiacy będą mogli m.in. sprawdzić stan zużycia łańcucha, wyregulować hamulce, skontrolować luz łożysk czy wyczyścić kasety. Będzie można też wymienić dętki, zmodyfikować ustawienia zawieszenia w rowerach z amortyzacją. - Rozwój ruchu rowerowego w Warszawie wymaga od nas również systematycznych działań edukacyjnych - mówi Mieczysław Reksnis, dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu, które jest organizatorem MSR i dodaje: Wielu cyklistów bagatelizuje regularne przeglądy swoich jednośladów. Tymczasem kondycja techniczna roweru, w intensywnym ruchu miejskim, ma duże znaczenie. Przypominamy o tym warszawiakom, uruchamiając bezpłatny, miejski serwis.

TAK WYGLĄDAŁA MAJOWA PARADA ROWERZYSTÓW:

Parada rowerowaMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/pm