Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Napastnik z siekierą postrzelony przez policję

Warszawa

fot

Około godz. 15.30 na ul. Hetmańskiej słychać było strzały. W tej chwili na miejscu jest kilka radiowozów i karetka pogotowia - zaalarmował na Kontakt 24 Marek. - 38-letni mężczyzna groził funkcjonariuszom siekierą. Policjanci użyli broni. Napastnik został postrzelony w nogi - informuje Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

- Mieliśmy wezwanie na ul. Hetmańską dotyczące agresywnego mężczyzny z siekierą na jednym z podwórek - mówi Maciej Karczyński. - Mężczyzna atakował mieszkańców - dodaje. Policjanci pojechali na miejsce.

"Zaatakował policjantów"

Jak zaznacza rzecznik, mężczyzna, 38-letni obywatel Ukrainy, zaatakował funkcjonariuszy. - Próbowali obezwładnić go gazem, nie pomogły też pałki. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował policjanta, który się potknął. Potem padły strzały ostrzegawcze, a później strzały w nogi mężczyzny - dodaje.

Według policji padły trzy strzały ostrzegawcze, a w kierunku mężczyzny prawdopodobnie dwa.

Napastnik trafił do szpitala przy ul. Szaserów. - Mężczyzna jest w ciężki stanie - mówi Marek Niemirski, rzecznik warszawskiego pogotowia.

Koła, felgi...

Według informacji policji mężczyzna wynajmował mieszkanie na Pradze Południe. W środku policjanci znaleźli m.in. telewizory, koła i felgi. - Sprawdzimy, czy nie pochodzą z kradzieży - zaznacza Karczyński.

Do zdarzenia doszło przy ul. Hetmańskiej. Teren został ogrodzony, na miejscu policja przeprowadza czynności.

fot
fot
fot
fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
fot

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran//par