Napadli, pobili i okradli pod okiem kamer

TVN Warszawa

fot. KSP

Adam K. i Łukasz H. napadli, pobili i okradli we wtorek po południu idącego ul. Żeromskiego mężczyznę. Na szczęście całe zdarzenie zauważył pracownik monitoringu miejskiego, który zaalarmował policję.

Tuż po 17:00 do idącego ul. Żeromskiego mężczyzny podeszło dwóch nietrzeźwych. Zaczęli go szarpać i bić. Zabrali mu m.in. pieniądze, telefon i kurtkę. Napadnięty mężczyzna został w pewnym momencie w samych spodniach i butach.

Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak napastnicy kopią leżącego na chodniku mężczyznę. Chwilę później ten sam mężczyzna wstaje i próbuje przed nimi uciec. Ci jednak dopadają go na środku jezdni, przewracają i kopią. Mężczyzna w końcu upada na chodniku.

Pijani i agresywni

Całe zajście zauważył pracownik monitoringu miejskiego i to on wezwał na pomoc policję. Jak się okazało, napastnicy byli pijani. Adam K. miał we krwi prawie 2 promile, zaś Łukasz H. prawie 3.

Sprawcy zostali przewiezieni najpierw do komendy, a później do izby wytrzeźwień. Podczas przesłuchania nie potrafili wytłumaczyć dlaczego pobili nieznanego im mężczyznę. Obaj odpowiedzą teraz za pobicie. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

par