Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Napadł z nożem na stację benzynową

Warszawa

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

Wszedł na stację benzynową i udawał, że chce zrobić zakupy. Gdy został sam na sam z pracownikiem wyciągnął nóż i zażądał pieniędzy. Policjanci zatrzymali 22–letniego obywatela Ukrainy.

Do napadu doszło o świcie, dwa tygodnie temu w Konstancinie–Jeziornie. Mężczyzna chodził po sklepie na stacji benzynowej do momentu, aż nie było w nim nikogo, poza mężczyzną z obsługi. 22–latek rzucił się wtedy od tyłu na pracownika i zażądał pieniędzy. Jego łupem padły wszystkie pieniądze z kasy.

Zmieniał kryjówki

Funkcjonariusze z Piaseczna zaczęli szukać napastnika. Po przeanalizowaniu nagrań z monitoringu i przesłuchaniu świadków wytypowali podejrzanych. Z tej grupy szybko wyłonili 22–latka. Złapanie Obywatela Ukrainy nie było jednak takie proste. Mężczyzna cały czas zmieniał kryjówki. Raz mieszkał w Piasecznie, potem w Warszawie. Policjanci nie dawali za wygraną i podejrzany o napad w końcu trafił w ich ręce. W piątek usłyszy od prokuratora zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu za to nawet 12 lat więzienia.

wp/par