Napad pod Warszawą. Ukradziono torbę z "dużą sumą gotówki"

Warszawa

TVN24Policja szuka przestępców

W podwarszawskiej miejscowości Wolica zamaskowani mężczyźni napadli na dwie osoby siedzące w zaparkowanym samochodzie pod jednym z banków. Jak informuje policja, przestępcy ukradli torbę z dużą sumą pieniędzy.

Do napadu doszło po godz. 12, ale policja otrzymała zgłoszenie przed godz. 14. - Do zaparkowanego auta podeszło dwóch mężczyzn z przedmiotem przypominającym broń. Wybili szybę w tym samochodzie i zażądali wydania pieniędzy. Poszkodowane osoby oddały torbę z dużą sumą gotówki - poinformowała Karolina Kańska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak dodała, najprawdopodobniej złodziei było czterech, dwóch podeszło do ofiar, a dwóch pozostałych czekało w samochodzie. - Ustalamy co się wydarzyło, zabezpieczamy monitoring, przesłuchujemy świadków - zaznaczyła Kańka.

- Policjanci prawdopodobnie szukają zielonego mitsubishi carisma z przyciemnianymi szybami, którym mogli uciec przestępcy - powiedział Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Od tygodnia funkcjonariusze poszukują również dwóch mężczyzn, którzy napadli na bank na Ochocie. Zobacz nagranie z monitoringu:

Policja poszukuje mężczyzn
ksp

ło/sk