Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Napad na bank w oku kamery. "Kobieta szarpie się z napastnikiem"

Warszawa

kspPolicja poszukuje mężczyzn

Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o napad na bank w Warszawie i publikuje nagranie z monitoringu. Do zdarzenia doszło przy ul. Racławickiej.

Chociaż do całego zdarzenia doszło tydzień temu, to policja dopiero teraz zdecydował się upublicznić nagranie z napadu. Na filmie widać, dwóch mężczyzn, którzy 20 stycznia o 17.40 pojawili się przed bankiem. - Jeden z nich wszedł do środka i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował pracownicę banku oraz klientkę, która wypłacała w tym czasie pieniądze. Mężczyzna wyrwał część kwoty z rąk kasjerki, ale upuścił w tym czasie przedmiot, którym zastraszył kobiety - informuje stołeczna policja.

Sam moment napadu zarejestrowała kamera monitoringu. Na filmie widać, jak kobieta szarpie się z napastnikiem.

Według policji, pomimo próby odzyskania pieniędzy przez kasjerkę, poszukiwany mężczyzna uciekł z banku i wraz z drugim mężczyzną oddalił się w kierunku ul. Żwirki i Wigury.

Policja prosi o pomoc

Policja podaje rysopis sprawców.

Mężczyzna, który zabrał pieniądze ma około 25-30 lat. Jest szczupły, ma około 175 cm wzrostu, nie ma włosów. Był ubrany w pikowaną kurtkę koloru ciemnego, o długości 3/4, spodnie jeansowe koloru ciemnoniebieskiego, czarne rękawiczki i sportowe buty z charakterystyczną jasną podeszwą.

Drugi mężczyzna ma około 180 cm wzrost, jest szczupły. Ubrany był w ciemną kurtkę lub bluzę z kapturem założonym na głowę, spodnie i buty koloru ciemnego.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn są proszone o kontakt z wydziałem do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP nr tel. 22-60-365-59 w godz 8.00 - 21.00 od poniedziałku do piątku lub całodobowo na numer alarmowy 997.

Pierwsze informacje o napadzie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Policja poszukuje mężczyzn | ksp
Policja poszukuje mężczyzn | ksp

su/sk