Namaluj Marię i zgarnij 3 tysiące

Warszawa

| Fakty TVNźródło: sklodowska.um.warszawa.pl

W stolicy powstanie kolejny mural poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie. Projekt zostanie wyłoniony w konkursie, a zwycięzca będzie mógł namalować swoje dzieło na ścianie przy stacji Metro Centrum. Otrzyma tez czeka na 3 tys zł.

- Jest rok 1891, z dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, stojącego u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej w Warszawie Maria wyjeżdża do Francji. Wiek później, w tym samym miejscu, na ścianie oporowej przy stacji metra Centrum, powstanie wielkoformatowe malowidło - czytamy w komunikacie biura prasowego ratusza.

Pomoc artystów

Urzędnicy chcą wyłonić twórcę muralu w konkursie. Chętni będą musieli kierować się główną zasadą - pokazać Marię Skłodowską-Curie i połączyć ją w oryginalny sposób z Warszawą. Forma artystyczna jest dowolna, byle dało ją się przenieść na mur.

Prace można przesyłać do 15 mają. Na zwycięzcę czeka 3 tys. zł nagrody, a także farby i pędzle przy pomocy, których będzie można stworzyć mural. Można liczyć też na pomoc doświadczonych artystów.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU

Inspiracja po liftingu

Inspirować można się muralem, który za sprawą Good Looping Studio powstał przy ul. Lipowej 3. Powstało tam oryginalne malowidło poświęcone noblistce. Na wiosnę mural robi jeszcze większe wrażenie, bo fasada budynku, na którym się znajduje przeszła lifting.

fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
| Fakty TVN

ran/par