Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Namalowali ścieżkę zwykłą farbą. Rozmyła się po tygodniu

Najnowsze

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plŚcieżka na Targowej się rozmyła

Kilka dni deszczu wystarczyło, żeby ścieżka rowerowa wzdłuż Targowej między Kijowską a Ząbkowską niemal zniknęła. Świeżo wymalowane na chodniku pasy wyznaczające drogę dla rowerów są dziś ledwo widoczne. – Czuwamy, będziemy naprawiać – zapewniają drogowcy.

Ścieżka na tym odcinku została wyznaczona tydzień temu, po frezowaniu Targowej w długi listopadowy weekend (9-11 listopada). Minął tydzień i z oznakowania ścieżki niewiele zostało.

– Przy numerze 38 namalowane na chodniku pasy niemal całkowicie się rozmyły – relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Za mokro na lepsze oznakowanie

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Miejskich całe oznakowanie na oddanej niedawno do użytku Targowej zostało wykonane zwykłą farbą. – Niestety warunki atmosferyczne – zbyt niska temperatura, wilgotność - nie pozwoliły nam na wykonanie oznakowania strukturą chemoutwardzalną – tłumaczy Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Pasy namalowane farbą przy jesiennej aurze są narażone na zdecydowanie szybsze ścieranie. – Zakład Remontów ma już zlecone odnowienie zniszczonych pasów – zapowiada Gałecka. Ale trwalsze pasy będą wymalowane dopiero na wiosnę. – Gdy będzie sucho, a temperatury będą wyższe, niż w teraz, wykonamy oznakowanie z trwalszej substancji – zapewnia rzeczniczka ZDM.

Targowa ze ścieżką

Sytuacja ze ścieżką rowerową na Targowej jest skomplikowana. Fragment od al. Solidarności do Białostockiej budował wykonawca centralnego odcinka drugiej linii metra. Część od Białostockiej do Bazaru Różyckiego to ciąg pieszo-rowerowy na płytach chodnikowych wykonany przez ZDM. Ścieżka rowerowa wraca na odcinku od Bazaru Różyckiego do Kijowskiej.

Kolejnymi odcinkami zajmować się będzie już Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w ramach przebudowy Trasy Świętokrzyskiej.

jb/b