Namalowali niemiecką flagę na lwie

Warszawa

Niemieccy kibice namalowali flagę swojego kraju na jednym z lwów przed Pałacem Prezydenckim - informuje PAP. Mężczyźni zostali wylegitymowani przez policję.

Flaga została namalowana na poliku lwa stojącego przed Pałacem Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu. Niemieccy kibice bardzo szybko zostali zatrzymani i wylegitymowani przez policję.

Lwy w polskich barwach

Wcześniej na dwóch lwach prezydencki minister Sławomir Rybicki zawiesił szaliki w barawach Polski.

- Sport zawsze wiąże się z barwami narodowymi, dlatego wywieszamy biało-czerwone szaliki, a część frontowa Pałacu Prezydenckiego będzie przez cały czas Euro2012 podświetlana w barwach narodowych. Chcemy, żeby barwy narodowe kojarzyły się wszystkim naszym gościom z życzliwością, przyjaźnią, z dobrą atmosferą, żeby wszyscy którzy przyjadą na Euro2012 wyjechali z poczuciem, że Polska, to kraj ludzi gościnnych, przyjaznych i życzliwych - zaznaczył Rybicki.

Jak dodał, taka inicjatywa ma zachęcać Polaków do wspólnego i godnego przeżywania wielkiego piłkarskiego święta.

Prezydent Ukrainy na meczu otwarcia

Rybicki poinformował, że zarówno on, jak i prezydent Bronisław Komorowski wezmą udział w piątkowym meczu otwarcia Euro2012: Polska-Grecja. Jak dodał na meczu otwarcia obecny będzie również prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

Related content

PAP/bf/b