Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Najwyższa frekwencja w okręgu Warszawa I

Warszawa

TVN 24Według sondażu PO zdobyła 32, 8 procent głosów w kraju

Według sondażu PO zdobyła 32, 8 procent głosów w kraju
TVN 24

Według sondażu IPSOS, frekwencja w okręgu obejmującym Warszawę i okoliczne powiaty wyniosła 32,4 proc. i była najwyższa w kraju. Zdecydowanie wygrała tu Platforma Obywatelska.

Z Warszawy do Europarlamentu wejdzie pięć osób. Według sondażu, o mandat spokojni mogą być Danuta Huebner z PO (osiągnęła drugi wynik w kraju) i Zdzisław Krasnodębski z PiS. Marek Jurek (PiS), Michał Boni (PO) i Michał Marusik (Nowa Prawica) muszą czekać na dokładniejsze wyniki.

Frekwencja w okręgu numer 4, obejmującym Warszawę i osiem ościennych powiatów, wyniosła według sondażu 32,4 proc i była zdecydowanie wyższa, niż w innych częściach kraju. Tylko tu przekroczyła 30 procent.

PO zdecydowanie prowadzi

W okręgu Wyborczym Warszawa I PO zdobyła - według sondażu - 40,8 proc. głosów. Na drugim miejscu jest PiS - 30,4 proc. Resztę głosów wyborcy rozłożyli między SLD (7,4 proc.), Europę Plus Twój Ruch (5,5 proc.), Nową Prawicę (6,2 proc.), Polskę Razem (3,9 proc.), PSL (2,5 proc.), Ruch Narodowy (1,2 proc.) i Solidarną Polskę (1,5 proc).

Inne grupowe ugrupowania - czyli w tym przypadku Zieloni - zdobyły w okręgu numer 4 0,6 proc. głosów.

W całym kraju na koniec głosowania wyniosła 22,7 proc. Do parlamentu europejskiego dostały się PO (32,8 proc.), PiS (31,8), SLD (9,6), KNP (7,2) i PSL (7,0).

14 godzin głosowania

Niedzielne głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczęło się o godz. 7 i trwało do godz. 21. Otwartych zostało ponad 27 tys. lokali wyborczych.

Polacy wybierają 51 eurodeputowanych. O jeden mandat ubiega się średnio 25 kandydatów.

W Warszawie według sondażu frekwencja wyniosła 32, 4 procent

PAP/kś/roody