Największe zarobki? Po Uniwersytecie Warszawskim

Warszawa

Archiwum TVN24 / Sedlak & SedlakUW na czele rankingu

Najwyższe wynagrodzenie otrzymują absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego. Jak wynika z badania, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak, mogą oni liczyć na pensję rzędu 5,5 tys. złotych miesięcznie brutto.

Jak wskazują autorzy badania, w kategorii uniwersytetów znajduje się 18 państwowych uczelni wyższych. W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2015 roku wzięło udział 23 002 absolwentów studiów magisterskich tych uczelni.

Ranking uczelni

Całkowite przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto połowy z nich było nie mniejsze niż 4120 złotych brutto.

Najwyższą medianę wynagrodzeń wśród absolwentów studiów magisterskich państwowych uniwersytetów w 2015 roku mieli studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Mediana wyniosła 5,5 tys. złotych brutto.

Nie mniej niż 4 tys. złotych zarabiali przeciętnie magistrowie po: Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, UKSW, Uniwersytecie Zielonogórskim, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytecie Szczecińskim.

Na drugim biegunie znaleźli się absolwenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przeciętne wynagrodzenie w 2015 roku w ich przypadku to 2,8 tys. złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24BIS.PL

Ranking uniwersytetów
Sedlak & Sedlak

CZYTAJ TEŻ:Zostały same ściany w kampusie UW. "To nie rozbiórka, to rewitalizacja"

Ruszyła rewitalizacja
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

mb/gry