Najszybszy gol sezonu, później demolka. Legia bez litości dla Wisły

eurosport.tvn24.pl
Legia zdemolowała Wisłę
PAP/Piotr Nowak
leg

Legia Warszawa pokonała u siebie Wisłę Kraków 7:0 (3:0) w niedzielnym meczu 13. kolejki ekstraklasy. Pierwszego gola wicemistrzowie Polski strzelili za sprawą Luquinhasa już w 59. sekundzie i było to najszybsze trafienie sezonu. Hat-trickiem popisał się Jose Kante.

169. mecz pomiędzy tymi drużynami okazał się niezwykle jednostronnym widowiskiem. Goście przyjechali do Warszawy po czterech kolejnych porażkach w lidze i dla podbudowanych zwycięstwem z Lechem Poznań (2:1) legionistów byli tylko tłem.

Pełna dominacja

Emocje w niedzielnym klasyku polskiej ligi nie trwały długo. Już pierwsza akcja zakończyła się golem. Arvydas Novikovas zagrał na lewym skrzydle do Michała Karbownika, który dośrodkował w pole karne, a tam efektownym strzałem z pierwszej piłki z powietrza popisał się Luquinhas.

Uskrzydlona prowadzeniem Legia z jeszcze większą pasją natarła na bramkę strzeżoną przez Michała Buchalika. Niezwykle aktywny był strzelec gola, a na skrzydłach mnóstwo swobody mieli Novikovas i Paweł Wszołek. Na kolejne trafienia nie trzeba było czekać długo.

Popis Kante

W 18. minucie znów błysnął, tym razem na prawej stronie, Karbownik. To on podał do Wszołka, którego dośrodkowanie na drugiego gola zamienił strzałem głową Jose Kante. Dla reprezentanta Gwinei była to dopiero pierwsza bramka w tym sezonie.

Wisła nie była w stanie zareagować. Różnica w poziomie sportowym obu zespołów tego dnia była olbrzymia. Dość powiedzieć, że w pierwszych 45 minutach gospodarze na jej bramkę strzelali aż 14 razy, a siedem prób było celnych. Z kolei Radosław Majecki w bramce Wojskowych był praktycznie bezrobotny.

Trzeci gol dla Legii nieprzerwanie wisiał w powietrzu i strzelony został jeszcze przed przerwą. W 32. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Domagoj Antolić, a precyzyjną uderzeniem głową znów popisał się Kante.

- Musimy wyjść na druga połowę i zrobić cokolwiek, bo to i tak będzie więcej niż zrobiliśmy do tej pory - podsumował grę Wisły w pierwszych 45 minutach obrońca gości Rafał Janicki.

Bezradność Wisły

W przerwie trener Białej Gwiazdy Maciej Stolarczyk przeprowadził dwie zmiany, na boisku pojawili się Chuca i Przemysław Zdybowicz. Na niewiele jednak to się zdało.

W 52. minucie to właśnie Chuca kopnął w łydkę we własnym polu karnym Luquinhasa i sędzia Krzysztof Jakubik po konsultacji VAR słusznie podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Kante, ale trzeciego gola strzelił na raty. Jego uderzenie po ziemi w środek bramki obronił Buchalik, ale wobec dobitki Gwinejczyka był już bezradny. Dla napastnika Legii był to pierwszy hat-trick w zawodowej karierze.

Trener Aleksandar Vuković, widząc jak wygląda mecz, postanowił dać pograć zmiennikom. Przed upływem godziny na murawie zameldowali się Mateusz Praszelik i Walerian Gwilia, a dziesięć minut później również Jarosław Niezgoda.

Chwile chwały Novikovasa

Obraz gry zmienił się o tyle, że Legia uzyskała jeszcze większą przewagę. W 72. minucie strzałem z 15 metrów w poprzeczkę trafił Gwilia, a trzy minuty później precyzyjniejszy był Novikovas. Litwin wykorzystał trochę przestrzeni przed polem karnym rywali i lewą nogą podwyższył na 5:0. Dla 28-latka był to drugi gol w barwach Legii (pierwszego strzelił na 1:1 z Lechem).

Z kolei swoje debiutanckie trafienie dla wicemistrzów Polski zanotował w 80. minucie Wszołek. Były piłkarz Polonii Warszawa umiejętnie przystawił nogę do świetnego podania po ziemi Novikovasa.

To nie był jednak koniec, a duża w tym zasługa środkowych obrońców Wisły Lukasa Klemenza i Rafała Janickiego, którzy w banalny sposób stracili piłkę przed własnym polem karnym. Na głowę Jarosława Niezgody dośrodkował Wszołek, a napastnik Legii strzelił swojego siódmego gola w sezonie.

Legia poprawiła bilans

Dzięki wygranej Legia awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Jej strata do prowadzącej Wisły Płock wynosi dwa punkty. Z kolei Wisła Kraków po pięciu kolejnych porażkach znalazła się w strefie spadkowej – na 14. miejscu.

Dla warszawskiego zespołu była to 61. wygrana nad Białą Gwiazdą. Wisła wygrywała z Legią tyle samo razy (47 meczów zakończyło się remisem). To jednak ekipa ze stolicy może pochwalić się większą liczbą zdobytych bramek – 239 do 219.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 7:0 (3:0) Bramki: 1:0 Luquinhas (2), 2:0 Jose Kante (18-głową), 3:0 Jose Kante (32-głową), 4:0 Jose Kante (53), 5:0 Arvydas Novikovas (75), 6:0 Paweł Wszołek (80), 7:0 Jarosław Niezgoda (90-głową). Żółta kartka - Legia Warszawa: Jose Kante, Artur Jędrzejczyk. Wisła Kraków: Lukas Klemenz. Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 22 413.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Domagoj Antolic (59. Walerian Gwilia), Andre Martins (71. Jarosław Niezgoda), Luquinhas (58. Mateusz Praszelik), Arvydas Novikovas - Jose Kante. Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Marcin Wasilewski, Rafał Janicki, Maciej Sadlok - Michał Mak (46. Chuca), Lukas Klemenz, Vukan Savicevic, Kamil Wojtkowski (46. Przemysław Zdybowicz), Rafał Boguski - Paweł Brożek (66. Jean Carlos Silva).

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Autorka/Autor:br/twis

Pozostałe wiadomości

W 1998 roku zginął pracownik jednej z warszawskich hurtowni. Tej sprawy przez lata nie udawało się wyjaśnić. Teraz śledczy poinformowali o przełomie i zatrzymaniu podejrzanego o zbrodnię. Usłyszał już zarzuty i został aresztowany.

Przełom w sprawie zabójstwa pracownika hurtowni. Zatrzymanie po 26 latach

Przełom w sprawie zabójstwa pracownika hurtowni. Zatrzymanie po 26 latach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z mieszkania w Śródmieściu zniknął zegarek warty 40 tysięcy złotych. Zostało puste pudełko, ale nie było żadnych śladów kradzieży.

Tajemnicze zaginięcie cennego zegarka

Źródło:

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w trakcie środowej debaty kandydatów poinformował, że w czwartek zostanie otwarta dla mieszkańców i turystów kładka pieszo-rowerowa łącząca oba brzegi Wisły - na wysokości ul. Karowej na Powiślu i ul. Okrzei na Pradze. Dziś ratusz poinformował, że otwarcie nastąpi o 18:30.

Dziś otworzą most pieszo-rowerowy łączący brzegi Wisły. "O 18:30 zapraszamy na spacer"

Dziś otworzą most pieszo-rowerowy łączący brzegi Wisły. "O 18:30 zapraszamy na spacer"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

24 automaty znaleźli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej w nielegalnym salonie gier hazardowych, który zlikwidowali w Płońsku (Mazowieckie). Miesiąc temu w tym samym miejscu likwidowali podobny salon.

Dziewięć już działało, 15 było przygotowanych do rozstawienia

Dziewięć już działało, 15 było przygotowanych do rozstawienia

Źródło:
PAP

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 18-letni kierowca, którego zatrzymali po wieczornym, kilkunastokilometrowym pościgu policjanci z Piaseczna.

"Pędził przed siebie, nie zważał na to, jakie zagrożenie stwarza"

"Pędził przed siebie, nie zważał na to, jakie zagrożenie stwarza"

Źródło:

Nowe przejście pod torami na stacji Warszawa Gdańska ułatwi podróżnym dostęp na perony i do pociągów oraz usprawni przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości około 80 milionów złotych na zaprojektowanie i wybudowanie nowych rozwiązań.

Nowe przejście pod torami i łatwiejszy dostęp na perony. Będą zmiany na stacji Warszawa Gdańska

Nowe przejście pod torami i łatwiejszy dostęp na perony. Będą zmiany na stacji Warszawa Gdańska

Źródło:

Działający od niespełna trzech lat sklep socjalny Spichlerz ma problemy. Fundacja prowadząca placówkę poinformowała, że kilka dni przed Wielkanocą czeka ją eksmisja. Urzędnicy odpowiadają, że nie płaci czynszu, choć dostała lokal na preferencyjnych warunkach. Na dziś dług wynosi prawie 280 tysięcy złotych. - Fundacja jest nierzetelnym partnerem - twierdzi wiceprezydentka stolicy Aldona Machnowska-Góra.

Socjalnemu Spichlerzowi grozi eksmisja. "Czuję się wrobiony, wykorzystany"

Źródło:

Jest pozwolenie na budowę, które umożliwia ogłoszenie przetargu na wykonawcę remontu Elizeum, podziemnego salonu księcia Kazimierza Poniatowskiego. - Remont nie będzie ani krótki, ani łatwy. Potrwa trzy lata - zapowiedział stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki.

Jest pozwolenie. Podziemne miejsce schadzek brata króla czeka remont

Źródło:

W Ostrołęce (woj. mazowieckie) w toalecie na terenie jednego z parków znaleziono w środę po południu ciało mężczyzny. Na miejscu pracują policjanci.

Ciało mężczyzny w toalecie na terenie parku

Ciało mężczyzny w toalecie na terenie parku

Źródło:
TVN24

Kierowca białego samochodu potrącił 12-latkę, a następnie uderzył w citroëna i odjechał z miejsca wypadku w kierunku Ciechanowa. 12-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policja szuka sprawcy zdarzenia i prosi o kontakt świadków tego zdarzenia.