Najpierw ukradli koła, potem... kamery monitoringu

Warszawa

archiwum TVNMężczyźni są podejrzewani o kradzież monitoringu

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież rejestratorów i kamer monitoringu z podziemnego garażu w Piasecznie.

Przed kilkoma dniami doszło do kradzieży trzech kamer i dwóch rejestratorów monitoringu w podziemnym garażu na jednym z nowych osiedli w Piasecznie. Funkcjonariusze ustalili, że złodziejami mogą dwaj mężczyźni, którzy białym citroenem wjechali do podziemnego garażu, a po chwili go opuścili, z bardzo dużą prędkością.

Kradli wcześniej

Jak informuje policja, funkcjonariusze podczas patrolu zauważyli wytypowane auto i zatrzymali kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział 39-latek, a w samochodzie znajdowały się przedmioty, mogące świadczyć, że mężczyzna ma związek z kradzieżą. W jego miejscu zamieszkania znaleziono dwa skradzione rejestratory i jedną kamerę.

39-latek oraz jego kolega 35-latek zostali zatrzymani. Mundurowi ustalili również, że mężczyźni kilka dni wcześniej, na innym parkingu podziemnym ukradli 4 koła z alufelgami. Nie wykluczają, że zatrzymani dokonali innych, podobnych przestępstw.

W połowie marca informowaliśmy, że dwaj mężczyźni pobili 59-latka kijem bejsbolowym na terenie Góry Kalwarii.

Wniosek o areszt dla podejrzewanych o rozbój i kradzież
ksp

ło/r