Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Najpierw projektowali metro, teraz oznaczenia

Warszawa

tvnwarszawa.plKłótnia o oznakowanie w metrze

Firma ILF Consulting Engineers Group Polska zaprojektuje oznakowanie dla II linii metra. W przetargu wystartowały cztery firmy, ale tylko dwie spełniły wymogi formalne.

Decydującym kryterium przetargu była zaproponowana cena. ILF Consulting Engineers Polska zaproponował 147,6 tys. zł. Drożej swój projekt wyceniła firma BGGA. Oferty Diagramu i MAMASTUDIO nie były brane pod uwagę, ponieważ nie spełniły wymogów formalnych jakie postawiono startującym w przetargu.

- Teraz zwycięska firma ma miesiąc na złożenie projektu systemu informacji wizualnej. Jeżeli go nie zaakceptujemy, zostanie odesłany do poprawki – zapowiada Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego – Projekt musi być kompatybilny z oznakowaniem I linii, ale nie może naruszać praw autorskich jego twórcy – dodaje.

ILF Consulting Engineers Polska to doskonale znana w metrze. Na zlecenie konsorcjum AGP wykonała projekt centralnego odcinka II linii metra.

2 linie, 2 systemy oznaczeń

Przetarg na oznakowanie II linii wzbudził protest środowiska plastycznego i architektonicznego, które domagały się rozszerzenia istniejącego systemu zaprojektowanego dla I linii metra.

bako/mz