Najpierw parking, potem plac Powstańców Warszawy. Plan ratusza

Co dalej?
Co dalej?
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plCo dalej?

- Chcielibyśmy, aby projekt budowlany placu Powstańców Warszawy powstał po wytycznych, które wypracujemy wspólnie w konsultacjach społecznych - powiedział Jarosław Jóźwiak , dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej na spotkaniu z mieszkańcami, którzy w poniedziałek rozmawiali o przyszłości tego miejsca. Według jego wyliczeń nowy plac mamy zobaczyć ok. 2018 roku.

O przyszłości pl. Powstańców Warszawy społecznicy rozmawiali w poniedziałek z urzędnikami. W dyskusji wziął udział m.in. Jarosław Jóźwiak, dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza.

Społecznicy pytali o remont tego rejonu Warszawy i upamiętnienie powstańców przed 70. rocznicą zrywu z 1944 roku. Przedstawiciel ratusza przedstawił plan:

- Miejsce, w którym w tej chwili znajduje się upamiętnienie powstańcze, będzie wyremontowane, prawdopodobnie do lipca 2014 roku. W międzyczasie rozmawiajmy o zagospodarowaniu czasowym (placu Powstańców - red.) - zapronował Jóźwiak.

Miasto chce też przeprowadzić konsultacje społeczne, dotyczące ostatecznego wyglądu placu. - Najpierw konsultacje, potem wnioski z nich jako wytyczne do prac projektowych - zadeklarował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jóźwiak.

Jak przekazał, później powstanie projekt zagospodarowania.

Najpierw parking

Równocześnie trwają prace związane z wyłonieniem operatora, który zbuduje pod placem parking podziemny. Dopiero po zakończeniu tej budowy będzie można zacząć zagospodarowanie placu.

- Parking podziemny jest przygotowywany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Mamy nadzieję, że uda się w ciągu dwóch, dwóch i pół roku, wyłonić wykonawcę tego parkingu wraz z pozwoleniem na budowę – powiedział Jóźwiak.

- Sama budowa zajmie około roku, półtora. Potem pół roku do roku trzeba liczyć na zagospodarowanie placu nad parkingiem – wyliczył Jóźwiak.

Tu znów mógłby być plac

O poprawie sytuacji na samym placu i likwidacji gigantycznego parkingu dyskutuje się od dłuższego czasu. Wizualizacje tego miejsca po przebudowie przygotowały pracownie Pleneria i RS na zlecenie ratusza. Można je oglądać na tvnwarszawa.pl od blisko roku.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl o placu Powstańców Warszawy mówił przedstawiciel z pracowni, która przygotowała wstępną koncepcję:

O pomyśle na plac Powstańców Warszawy mówi Dariusz Malinowski, Pleneria
O pomyśle na plac Powstańców Warszawy mówi Dariusz Malinowski, PleneriaDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Jóźwiak o konsultacjach ws. placu:

Wnioski po dyskusji o placu Powstańców Warszawy
Wnioski po dyskusji o placu Powstańców WarszawyLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

lata/mz

Pozostałe wiadomości