Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Najpierw odwilż, potem mróz: Rano może być ślisko

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.plWe wtorek rano może być ślisko

Po poniedziałkowej odwilży, w nocy temperatura spadnie do nawet -6 stopni Celsjusza. Trzeba uważać, bo chodniki i ulice mogą być pokryte cienką warstwą lodu.

W poniedziałek temperatura przekraczała chwilami 0 stopni. Chodniki i ulice zamieniły się w jedno wielkie bajoro. Niestety, w nocy słupki rtęci wskażą temperaturę poniżej zera. Najzimniej ma być nad ranem.

W poniedziałek późnym wieczorem bajoro na chodnikach zaczęło powoli zamarzać. We wtorek rano może być gorzej. Trzeba uważać, by nie pośliznąć się na chodniku.

Zimny front

W nocy z północnego zachodu zacznie napływać front atmosferyczny. Najzimniej będzie nad ranem – o godzinie 4 termometry wskażą -6 st. Celsjusza. Natomiast od godziny 5 będzie się ocieplać. Przed południem temperatura znów dojdzie do zera.

Po południu natomiast możliwe są niewielkie opady deszczu. Dokuczać będzie dość silny wiatr, w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni.

bf/roody