Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Najpierw grał w grę, potem dusił matkę

Warszawa

Shutterctock18-latek usłyszał zarzuty (zdjęcie ilustracyjne)

Syn pokłócił się z matką. Poszło o gry komputerowe. Kobieta chciała, by - o 4 nad ranem - przestał krzyczeć do mikrofonu.

Dochodziła 4 rano, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kłótni pomiędzy matką a synem. Pojechali na miejsce.

"Szarpał ją za włosy, popychał i dusił"

Okazało się, że przyczyną awantury były gry komputerowe. "Syn całą noc używał laptopa i głośno rozmawiał przez mikrofon. Kiedy matka poprosiła go o wyłączenie urządzenia, rzucił się na nią, szarpał ją za włosy, popychał i dusił" – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Jak ustalili policjanci, nie był to pierwszy raz, gdy 18-latek atakował matkę z tego powodu. "Z relacji pokrzywdzonej wynika, że ma ona zakłócony spoczynek nocny, ponieważ często dochodzi do awantur nocą pomiędzy nią a synem, z powodu gry na komputerze" – opisują funkcjonariusze.

18-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką. Grozi mu pięć lat więzienia.

Pisaliśmy też o kradzieży u jubilera:

Nagranie ze sklepowego monitoringu (wideo bez dźwięku)ksp
wideo 2/2

kz/r