Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

"Najpiękniejsze strony zimy". Rusza Freeride Film Festiwal

Najnowsze

materiały prasoweFragment filmu: "Camels Are Never Cold"

Wolność, pełnia życia i przygoda - co łączy te uczucia? Miłośnicy białego szaleństwa twierdzą: "Freeride". Co to jest? Jazda na nartach i snowboardzie poza standardowo wytyczonymi trasami. W sobotę wszyscy miłośnicy tego stylu spotkają się w Kinotece. Będzie można zobaczyć filmy przygodowe o ekstremalnej jeździe na nartach.

- Festiwal przeniesie nas w świat gór, oddając atmosferę zimowej aury, odsłoni przed nami najpiękniejsze strony mroźnej pory roku. Jesień to czas kiedy snujemy narciarskie i snowboardowe plany oraz stawiamy sobie cele na nadchodzącą zimę - mówi Wojciech Sularz, organizator festiwalu.

- Jak co roku chcemy również przybliżyć narciarstwo niepełnosprawnym. Naszymi gośćmi będą dzieci z "Helenowa". Organizujemy także zbiórkę środków na drugi już obóz narciarski, na którym będą mogły, dzięki specjalistycznemu sprzętowi i kadrze instruktorskiej, poznawać uroki narciarstwa- dodaje.

Gwiazdy freeride

Wyróżnikiem festiwalu jest obecność światowej klasy freeriderów, zawodników i producentów, którzy odwiedzą Innsbruck, Wiedeń, Kraków, Warszawę i Hamburg.

Znani na całym świecie freeriderzy - Flo Orley, Stefan Häusl, Björn Heregger, Johannes Hoffmann, Lorraine Huber odwiedzą dwa polskie miasta wraz 7 filmami- produkcjami europejskiego kina freeridowego. W Warszawie będą w sobotę. Dodatkowo widzowie będą mogli wygrać pobyt w St. Anton, Innsbrucku, Zell am See-Kaprun czy na Stubai’u.

Festiwal będzie prowadził i moderował Harry Putz, austriacki producent filmowy i były zawodnik oraz Flo Orley, światowej klasy snowboardzista, vice-mistrz świata w freeridzie.

Dlaczego ryzykują?

Freeride w Europie, ale i wyprawy w dalekie kraje, wytyczanie nowych linii zjazdu w Japonii, Mongolii i na Alasce, które zobaczymy na filmach, to wyzwanie dla wszystkich którzy, marzą o wolności. Ryzyko i adrenalina wpisane jest w freeride. "Dlaczego ludzie balansują na granicy życia i śmierci?"-na te i na inne pytania odpowiedzą nam zaproszeni goście.

Świetne produkcje na dużym ekranie, gwiazdy europejskiego i światowego freeride’u, przedstawiciele najlepszych regionów narciarskich w Austrii, prezentacja odzieży, sprzętu, losowanie nagród - to główne punkty naszej imprezy, które zapewnią świetną atmosferę i dobrą zabawę przez cały festiwalowy wieczór.

Jakie filmy zobaczymy?

BETWEEN THE LINES DASEIN SHADES OF WINTER CAMELS ARE NEVER COLD FAR AWAY FOR A FEW LINES MORE STAMMTISCH STEPS

Freeride Film Festival

WARSZAWA: KINOTEKA 16.11.2013, start 19:00

Szczegóły o festiwalu.

lata//ec