Najlepsza pogoda w Sieci. Startuje TVNMeteo.pl

Warszawa

| Fakty TVNfot.tvnmeteo.pl

Prognoza pogody na popołudnie, na jutro czy na weekend? Rozwiązania zagadek meteorologii już teraz na wyciągnięcie komputerowego kursora: wystartował najnowocześniejszy portal pogodowy w Polsce - TVNMeteo.pl. Stronę, podobnie jak Kontakt 24, współtworzą internauci. Wasze materiały publikowane są obok artykułów przygotowywanych przez redakcję, a najciekawsze z nich także emitowane w telewizji TVN Meteo. Serwis rozwija też unikalny system stacji pogodowych, które trafią do internautów z całej Polski, tworząc unikalną bazę informacji o warunkach pogodowych w kraju.

Portal TVNMeteo.pl umożliwia sprawdzenie bieżącej pogody oraz prognozy na 15 dni dla ponad 80 tys. miejsc w kraju i na świecie. To największa baza wśród polskich serwisów pogodowych.

fot. tvnmeteo.pl
fot. tvnmeteo.pl
| Fakty TVN

Więcej niż mapki

Dane prezentowane są zarówno w formie liczbowej, jak i w postaci mapek pogodowych. Sprawdzić na nich można podstawowe informacje, jak temperatura i wilgotność powietrza, zachmurzenie i opady, oraz takie informacje jak: warunki drogowe, indeks promieniowania UV, temperaturę wody nad morzem i w jeziorach oraz warunki biometeorologiczne w kraju.

Oprócz tego redakcja TVNMeteo.pl przygotowuje liczne raporty specjalne, przygotowywanych m.in. dla żeglarzy, narciarzy czy alergików. Latem szczególnie przydatne będą "Prognoza dla kurortów" i "Prognoza dla żeglarzy".

Nie tylko prognozy

Codziennie redakcja serwisu publikuje artykuły o szeroko rozumianej tematyce pogodowej. To nie tylko suchy tekst, ale też filmy i zdjęcia, także te nadsyłane przez użytkowników.

fot. tvnmeteo.pl
fot. tvnmeteo.pl
| Fakty TVN

W TVNMeteo.pl internauci mogą też oglądać pełne odcinki swoich ulubionych programów stacji telewizyjnej TVN Meteo oraz czytać blogi prezenterów i meteorologów tego kanału. Zapraszają m.in. Tomasz Zubilewicz, Omena Mensah i Tomasz Wasilewski. Portal pozwala także spotkać się z nimi na czacie.

Zróbmy coś razem!

Ale portal to nie tylko redakcja, ale też jego użytkownicy. Każdy może brać aktywny udział w jego tworzeniu.

Dzięki aplikacji "Kontakt Meteo" użytkownicy mają możliwość wysyłania do redakcji informacji, autorskich zdjęć i materiałów wideo związanych z tematyką pogodową. Najciekawsze publikowane są w serwisie i emitowane w kanale TVN Meteo.

fot. tvnmeteo.pl
fot. tvnmeteo.pl
| Fakty TVN

Do wybranych użytkowników trafią stacje pogodowe. Dane z nich będą automatycznie przesyłane do portalu tvnmeteo.pl i umieszczane na jego stronach. Dzięki temu każdy internauta będzie mógł sprawdzić sytuację meteorologiczną z nawet najbardziej odległych zakątków Polski. To pozwoli redakcji przygotowywać jeszcze bardziej szczegółową i lokalną prognozę pogody. Pierwsze takie stacje zostały już uruchomione. Kolejne powstaną w następnych tygodniach.

Zapraszamy na tvnmeteo.pl

Czytaj także na tvn24.pl

rs/sk