Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Najlepsi polscy b-boye zatańczą w Harlemie

Warszawa

| niezalezna.pl, wpolityce.pl, press.plFunk Fanatix - fot

Z pewnością pojawią się tam tłumy. W Harlemie w sobotę będzie można zobaczyć najlepszych b-boyów z Polski. Trwać tam będą eliminacje do konkursu Warsaw Challenge 2011. - W tym roku jest więcej ekip niż w ubiegłym, są mocniejsze. Rok temu była tylko scena warszawska. Teraz przyjeżdżają b-boye z całej Polski – opowiada Agata "Lady Flow" z ekipy Most Broken Crew.Wśród ekip, które wezmą udział w eliminacjach, znajdzie się również jedna żeńska.- W Warszawie nie ma wiele b-girls. Ich poziom jest jednak całkiem niezły – mówi "Lady Flow".Flow w tańcu

Najlepsi b-boye wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych.

- Wiele osób szanuje Stany, ale Stany też szanują nas. Idziemy w dobrą stronę. W tańcu chodzi o flow, a nie o triki i cyrkowe sztuczki. My czujemy taniec. Flow to też oryginalność. Każdy b-boy powinien posiadać własne, indywidualne flow, czyli oryginalne ruchy. Ja poczułem to po sześciu latach tańczenia – podkreśla b-boy "Mefo" z grupy Funky Masons.

Teraz młodzież ma łatwiej, bo już dzieci mogą zapisywać się do szkółek.

- Już na początku dowiadują się, co to ten flow. Szybciej zaczynają się zastanawiać nad tym – przyznaje Mefo.

Żywiołem b-boyów i b-grils jest ulica.

- Lubię tańczyć na ulicach, na Starówce. Już kilka lat tańczę na ulicach. W ten sposób zarabiamy i możemy na przykład podróżować, rozwijając swoją pasję – wyjaśnia "Mefo".

- Moimi ulubionymi miejscami są po prostu kluby. To fajna atmosfera, didżej, głośna muzyka. Można się wyluzować. Można dobrze potańczyć i spotkać się z innymi b-boyami – przyznaje Agata.

Polskie eliminacje do Warsaw Challenge 201119 lutego, godz. 21.00Harlem, ul. Kolejowa 8

VII Warsaw Challenge 20117-8 majaAmfiteatr w Parku Sowińskiego

myk