Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Najładniejsza ulica Warszawy

Warszawa

| egrandsaut.org, rfi.fr, wikipedia.plfot

Tym razem w rankingu "Rytmu Miasta" wybraliście najładniejszą ulicę Warszawy. Walka była zacięta. Konkurowały ze sobą luksusowe Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, szemrana Ząbkowska, urokliwa Francuska i zielona Mickiewicza.

Miejsce 1: Krakowskie Przedmieście

Najbardziej prestiżowa ulica Warszawy. To tu mieście się Pałac Prezydencki, po dwóch stronach ulicy działają bar z tanimi, szybkimi daniami oraz legendarny ekskluzywny hotel Bristol. Ulica nabrała dawnego blasku po gruntownym remoncie, który zakończył się w 2008 roku.

Miejsce 2: ul. Francuska

Nazywana jest ulicą artystów. Tu bez wątpienia ludzie żyją po europejsku. Czas wolny spędzają w małych sklepikach albo kawiarniach, których na Francuskiej jest bez liku.

Miejsce 3: Nowy Świat

Nowy Świat to dzisiaj jedna z tych ulic, które mogą konkurować z popularnymi deptakami świata. Wypijesz kawę jak w Nowym Jorku, kupisz tartę jak w Paryżu, i zjesz pastę jak w Rzymie. Polskie klimaty też są. Wizytówką Nowego Światu jest niska, utrzymana w klasycznym stylu zabudowa.