Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Najkrótsza linia tramwajowa w mieście. Ale ma sens

TVN Warszawa

Jak korzystać z kodów QR?Tramwaje Warszawskie
wideo 2/3

Nieco ponad 2,5 km będzie miała linia tramwajowa ze stacji metra Wierzbno do ulicy Rzymowskiego. Tramwaje numer 31 obsłużą służewieckie zagłębie biurowe, tzw. Mordor. Pierwsze kursy już w poniedziałek.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, od poniedziałku, 8 maja tramwaje linii 31 zaczną jeździć na nowej trasie: Metro Wierzbno – Rzymowskiego. Docelowo, kursy wydłużą się do pętli Służewiec, ale dopiero po zakończeniu remontu Marynarskiej.

Wprowadzenie nowej trasy dla "31" możliwe jest dzięki budowie toru odstawczego przy stacji metra Wierzbno.

- Tramwaje nie będą już musiały kursować do pętli Wilanowska, gdzie dotychczas zawracały. Pozwoli to na efektywniejsze wykorzystanie taboru, a dla pasażerów pokonujących na co dzień trasę pomiędzy Wierzbnem 
i Służewcem znacząco ułatwi przesiadanie – informuje ZTM.

W szczycie co 3 minuty

W godzinach szczytu linia 31 będzie kursowała z częstotliwością co 3 minuty. Będzie to najkrótsza trasa tramwajowa w stolicy: nieco ponad 2,5 kilometra. - Po wydłużeniu relacji do pętli Służewiec, wyniesie dokładnie 3291 metrów – podsumowuje ZTM.

skw/b