Najemca "Piwnicy u Fritzla" oddał klucze do lokalu

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plNajemca oddał lokal urzędnikom

Najemca lokalu przy Nowym Świecie, który miał nosić nazwę "Piwnica u Fritlza", zwrócił go urzędnikom w terminie – poinformował śródmiejski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. Klucze do nieruchomości oddał 12 lutego.

"Najemca lokalu użytkowego przy ul. Nowy Świat 27 w dniu 30 stycznia 2013 r. odebrał wypowiedzenie umowy najmu bez zachowania terminów wypowiedzenia. Użytkownik miał 14 dni, począwszy od daty odebrania wypowiedzenia, na dobrowolne przekazanie lokalu ZGN w Dzielnicy Śródmieście" – poinformował tvnwarszawa.pl Rafał Chromiński z ZGN.

Przekazał klucze dobrowolnie

I dodaje: "użytkownik w dniu 12 lutego przekazał ZGN w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy lokal użytkowy przy ul. Nowy Świat 27".Wcześniej urzędnicy spodziewali się, że sprawa tak szybko się nie skończy. Jeżeli najemca nie oddałby lokalu w terminie, to urzędnicy wystąpiliby do sądu o eksmisję. Wtedy proces mółby się ciągnąć miesiącami.Zapowiedź powstania nowego lokalu o nazwie Piwnica u Fritzla opisaliśmy 15 stycznia. Dekleracja zmiany nazwy nie usatysfakcjonowała urzędników. Władze dzielnicy złożyły przeciwko najemcy wniosek do prokuratury, a 16 stycznia burmistrz dzielnicy przekonywał, że umowę najmu rozwiązano.ran//ec