Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Najciemniej miało być pod... kradzioną latarnią

Warszawa

kspUkradli osiedlowe latarnie

Na 10 tysięcy złotych wyceniła straty spółdzielnia mieszkaniowa z Gocławia po tym, jak złodzieje ukradli na jej terenie... latarnie. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku i już usłyszeli zarzuty.

Do kradzieży doszło na jednym z osiedli na Gocławiu. Złodzieje przyjechali lawetą i na nią ładowali zdemontowane wcześniej lampy.

Być może to nietypowe auto wzbudziło podejrzenia mieszkańców, którzy poinformowali policję o mężczyznach, którzy niekoniecznie są ekipą remontową. Na miejscu zjawił się patrol.

- Zastali opisywane osoby, jak kończą załadunek samochodu i chcą odjeżdżać. Policjanci udaremnili ucieczkę i zainteresowali się tym, co mają w przyczepie auta. Faktycznie były to zdemontowane lampy -informuje południowo-praska komenda.

39-letni Mariusz C. i 36-letni Łukasz C. zostali zatrzymani, a ich łup zabezpieczony. Obaj usłyszeli zarzuty dokonania "wspólnie i w porozumieniu" kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.

Niedawno informowaliśmy o napadzie na pracowników przewożących pieniądze:

Akcja policji w Wawrze
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

skw/r