Nagrody pieniężne dla 56 stołecznych policjantów

Warszawa

TVN24Władze Warszawy przeznaczyły 800 tysięcy na nagrody

56 wyróżniających się policjantów otrzymało w czwartek w stołecznym ratuszu nagrody pieniężne w średniej wysokości 1,4 tys. zł. W całym 2016 r. władze Warszawy przeznaczyły w sumie 800 tys. zł na nagrody na policjantów.

Wręczając w czwartek nagrody prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróciła uwagę, że praca policjantów to ciężka służba, często niewdzięczna, która wiąże się z "różnego rodzaju napięciami". Podziękowała im za zapewnianie bezpieczeństwa.

Prezydent stolicy podkreśliła, że miasto przez ostatnie dziesięć lat "zainwestowało" ponad 150 mln zł w bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy. Fundusze, jak podaje miasto, zostały przeznaczone m.in. na zakup kilkuset nowych radiowozów, nowoczesnego sprzętu i sfinansowanie dodatkowych służb policjantów.

Komendant stołecznej policji insp. Robert Żebrowski podziękował władzom Warszawy za nagrody dla najlepszych policjantów. "Policjantów, którzy codziennie niosą pomoc mieszkańcom Warszawy w różnych sytuacjach - w ramach codziennej służby, w ramach zabezpieczenia różnego rodzaju imprez czy zgromadzeń. Zawsze przyświeca im jeden cel, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie" - powiedział Żebrowski.

Nagrody zostały przyznane wyróżniającym się policjantom, którzy pracują przede wszystkim w wydziałach prewencji i ruchu drogowego - wyjaśniła dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.

We wtorek nagrody otrzymało 56 policjantów, miasto przeznaczyło na nie ponad 80 tys. zł. W sumie Warszawa przeznaczyła w 2016 r. ze swojego budżetu 800 tys. zł na nagrody dla 508 funkcjonariuszy.

PAP/mś