Nagranie z eksmisji przy Mariensztacie. Policja wynosi blokujących schody

Warszawa

materiały czytelnikaInterweniowała policja

Kilkanaście osób przez ponad dwie godziny blokowało eksmisję lokatorki z kamienicy przy ul. Mariensztat 9. W końcu policja użyła siły. Dotarliśmy do nagrania z tego zdarzenia.

O eksmisji lokatorki z mieszkania przy Mariensztacie 9 pisaliśmy we wtorek rano. Na nagraniu z tego zdarzenia widać, jak policjanci siłą usuwają blokujących, którzy siedzą na schodach. Są wśród nich osoby starsze i kobiety.

Jak słychać na filmie, policja kilkukrotnie wzywała zebranych do opuszczenia budynku. Ci w odpowiedzi wykrzykiwali hasła "Lokatorzy to nie towar", "Bandyci w mundurach" i "Policja broni bogatych przed biednymi".

Policjanci zdecydowali o użyciu siły. Kilka osób zostało wyciągniętych z grupy i wyniesionych na zewnątrz. - Wyprowadziliśmy 33 osoby. Wszystkie zostały przez nas wylegitymowane, pouczone i zwolnione do domu. Niektóre wyszły dobrowolnie, niektóre zostały wyprowadzone, natomiast te, które nie chciały wyjść o własnych siłach, musiały być przez nas wyniesione – relacjonuje Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji.

Policjanci musieli użyć siły
materiał czytelnika
Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

jk/r