Nadzieja jeszcze nie umarła. CAS zajmie się Legią w poniedziałek

Warszawa

M. Kostrzewa / Legia.comLegia czeka na decyzję

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie poinformował, że otrzymał odwołanie Legii od decyzji UEFA o walkowerze w wyjazdowym meczu z Celtikiem Glasgow w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek.

Z piątkowego komunikatu CAS wynika, że Legia zwróciła się z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary do czasu pełnego rozpatrzenia sprawy. Decyzja ma zostać podjęta w poniedziałek ok. godz. 18.

Ostatnia instancja

Za występ zawieszonego piłkarza - Bartosza Bereszyńskiego - w rewanżu z Celtikiem w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA ukarała Legię walkowerem. Pierwsze spotkanie stołeczny zespół wygrał u siebie 4:1, a w rewanżu zwyciężył 2:0, ale okazało się, że w tym spotkaniu nie mógł wystąpić 22-letni obrońca.Walkower 3:0 dla Celtiku oznaczał, że bilans bramkowy dwumeczu się wyrównał (4:4), jednak Szkoci uzyskali awans do 4. rundy eliminacji dzięki golowi na wyjeździe. Polski zespół ma wystąpić w ostatniej fazie kwalifikacji Ligi Europejskiej (w losowaniu trafił na FK Aktobe z Kazachstanu).Legia złożyła najpierw dokumenty do Komisji Odwoławczej UEFA, ale w czwartek jej apelacja została odrzucona. W tej sytuacji ostatnią szansą dla stołecznego klubu jest Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS).

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

Liga Mistrzów nie dla Legii
TVN24

PAP, bucz