Nadarzyn: to skrzyżowanie przeraża nawet policję

Warszawa

TVN24Feralne skrzyżowanie w Nadarzynie

Groteskowa i zarazem bardzo niebezpieczna sytuacja w Nadarzynie pod Warszawą. Na ruchliwym skrzyżowaniu, po którym często poruszają się ciężarówki, pierwszeństwo ruchu mają pojazdy nadjeżdżające z dwóch kolidujących kierunków. Materiał programu "Polska i Świat".

Kierowcy wyjeżdżający z bocznej ulicy dostają zielone światło ze strzałką, która daje bezwzględne pierwszeństwo. Problem w tym, że pierwszeństwo ma również kierujący pojazdem główną drogą, o czym informuje odpowiedni znak.

- Jeśli wyświetla się strzałka kierunkowa w lewo na sygnalizatorze kierunkowym, to mam pewność, że dla innych kierunków ruch jest zamknięty - potwierdza mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Drogowcy się bronią

Drogowcy nie zgadzają się z taką oceną. - Mają pierwszeństwo, żeby przejechać przez jedną jezdnię i dostać się na pas włączający do ruchu, na którym nie mają już bezwzględnego pierwszeństwa - uważa Agnieszka Stefańska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

Policja nie ma wątpliwości, jeśli oznakowanie nie zostanie zmienione, może dojść do tragedii. Drogowcy obiecali, że w ciągu kilkudziesięciu godzin przeorganizują ruch na skrzyżowaniu. Policja sprawdzi czy dotrzymali słowa.

Czytaj także na tvn24.pl

iwan//gry