Najnowsze

Nadal usuwają wielką awarię

Najnowsze


Nadal trwa usuwanie awarii wodociągowej - informuje we wtorek rano służba dyżurna miasta. W poniedziałek ok. 16.00 na budowie węzła Łopuszańska robotnicy uszkodzili magistralę. - 150 tysięcy osób jest bez wody -poinformował rzecznik prasowy MPWiK, Roman Bugaj. Informację o awarii otrzymaliśmy na Kontakt24.

We wtorek rano służby MPWiK nadal walczą z awarią wodociągową. Część osób, np. w Ursusie, rano już miała wodę.

Pomyłka robotników

Do awarii doszło w poniedziałek. - Robotnicy w czasie wykonywania prac ziemnych uszkodzili magistralę - mówił Bugaj. Potwierdzają to również świadkowie, którzy rozmawiali z reporterem tvnwarszawa.pl. - Robotnik specjalną maszyną wyrównywał grunt i nagle pojawił się potężny słup wody - opisał.

- Jesteśmy na miejscu. Wykonawca przy naszym wsparciu przystąpił do naprawy awarii. Ponadto, wypompowujemy wodę z wykopu. Na pewno wody w kranach nie będzie do wtorku rano - informował Bugaj. - Dobra informacja jest taka, że poziom wody w Alejach spada. Utworzył się korek, ale jezdnia jest w miarę przejezdna - dodał.

Ursus i okolice

Pozbawieni wody są mieszkańcy Ursusa, Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Opaczy-Kolonii i Reguł. - W sumie 150 tysięcy osób - precyzuje Bugaj. Aby zminimalizować skutki awarii, MPWiK uruchomiło zastępcze zasilanie w Pruszkowie i w Ursusie. Wysłanych zostało również dziewięć beczkowozów.

Sprawdź gdzie stoją beczkowozy.

Pruszków: - ul. Emancypantek róg Ramzesa - ul. Działkowa 54 (os. Parzniew) - ul. Wojska Polskiego 16 (os.Centrum) - ul. Andrzeja róg Ewy

Piastów - ul. Skorupki 1 b - ul. Reja róg Orzeszkowej

Ursus: - mobilny beczkowóz na terenie Ursusa - ul. Wojciechowskiego przy Keniga (os.Niedźwiadek)

Gmina Michałowice: - ul. Raszyńska 34

Zalane ulice, podtopione posesje

Zalany został nie tylko plac budowy węzła drogowego Łopuszańska ale równiż ulica Jutrzenki i Al. Jerozolimskie od strony Pruszkowa. - Na Jutrzenki ugrzązł już jeden samochód - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Podtopione zostały również okoliczne posesje.

- Faktycznie jesteśmy na miejscu i wypompowujemy wodę z piwnic przy ul. Jutrzenki- potwierdza mł. brygadzista Dariusz Szewczyk.

Czytaj też na Konatakt24.

bf/roody//ec

Pozostałe wiadomości