Nadal szukają Agaty. Na razie znaleźli dokumenty

Warszawa

archiwum prywatneZaginęła Agata Jabłońska

Policja wciąż bada sprawę zaginięcia 21-letniej Agaty z Mokotowa. Kobieta w nocy z czwartku na piątek wyszła z mieszkania koleżanki na Grochowie. Jej dokumenty i klucze znaleziono w skrzynce na listy na jednym z osiedli w Legionowie.

Według ustaleń policjantów, którzy zajmują się tą sprawą, Agata Jabłońska w czwartek spotkała się ze swoją koleżanką przy ulicy Majdańskiej na Grochowie. W nocy, wychodząc z mieszkania koleżanki, Agata miała powiedzieć, że ma w planach jeszcze jedno spotkanie. Nie chciała jednak zdradzić szczegółów.

Od tamtej pory nie skontaktowała się ani z rodziną, ani ze znajomymi.

Gdzie jest Agata?

Co się stało z dziewczyną, próbują ustalić funkcjonariusze.

- Przeglądamy zapis monitoringu, nie tylko miejskiego. Przesłuchujemy świadków, zabezpieczamy różne przedmioty i ślady – wymienia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej na Pradze Południe.

Poszukiwania nad Wisłą, dokumenty w Legionowie

Policja już w poniedziałek poprosiła o kontakt wszystkie osoby, które mogą coś wiedzieć o tej sprawie. Napływające informacje są weryfikowane. Jeden z ostatnich tropów prowadził nad Wisłę. Jak się dowiedzieliśmy, we wtorek po południu, w okolicach mostu Poniatowskiego, latał policyjny śmigłowiec, przeczesywany był również brzeg.

Tymczasem w Legionowie listonosz, w skrzynce na listy, znalazł dokumenty i klucze Agaty. – Już je zabezpieczyliśmy. Ustalamy teraz, skąd wzięły się akurat w Legionowie i dlaczego wrzucono je do skrzynki – podaje Węgrzyniak.

Agata Jabłońska
archiwum prywatne

Ktokolwiek widział: 997

W chwili zaginięcia kobieta ubrana była w granatowe, marmurkowe dżinsy i ciemne masywne buty w stylu "trapery". Miała dżinsowy plecak z ćwiekami, cienką kurtkę z materiału koloru ciemnego. Na zębach miała aparat ortodontyczny.

Kobieta ma ok. 160-165 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, waży 45 - 50 kg. Ma długie proste włosy koloru ciemny blond, oczy piwno-zielone, twarz owalną, nos prosty, uszy średnie normalnie osadzone.

Osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu kobiety proszone są o kontakt z policjantami wydziału kryminalnego komendy przy ulicy Grenadierów tel. (22) 603-69-24, (22) 603-82-39, w godzinach 8.00-16.00 lub całodobowo, (22) 603-76-55, bądź z najbliższą jednostką Policji, a także pod bezpłatnymi numerami telefonów 112 i 997, ewentualnie za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: krp7warszawa@policja.waw.pl

bf/lata/roody/mz