Nad Wisłą ruszył sezon na biegówki

Warszawa

TN BiegówkiSezon na biegówki

Nadwiślański szlak rekreacyjny, latem popularny wśród biegaczy i rowerzystów, zimą zamienia się w narciarską trasę biegową. W czwartek 13 grudnia odbyła się inauguracja sezonu na biegówki.

Wiślana Biegowa Trasa Narciarska ma ponad 8 km długości. Biegnie od mostu Łazienkowskiego, kładką nad Kanałem Praskim, aż do mostu Grota-Roweckiego, przecinając prawobrzeżny las łęgowy. Trasa ma niski stopień trudności, dlatego korzystać mogą z niej nawet początkujący fani biegówek.

Wypożyczalnia sprzętu

W okolicy mostu Świętokrzyskiego działać będzie wypożyczalnia niezbędnego sprzętu. W ofercie znajdą się narty, buty (w rozmiarach od 28 do 47) i kije.

W czwartek 13 grudnia sympatycy biegówek spotkali się na terenie Stacji Balon na Wybrzeżu Szczecińskim, by wspólnie pobiegać przy świetle latarek-czołówek, inaugurując sezon.

Bieganie z instruktorem

Natomiast pierwsze zajęcia z instruktorem odbędą się w najbliższą sobotę 15 grudnia. O godzinie 11.00 na trasę wyruszy grupa dla początkujących, zaś o godz. 12.30 wystartuje grupa dla średniozaawansowanych.

W niedzielę 16 grudnia zajęcia prowadzone będą w tych samych godzinach i w takim samym podziale na grupy. Zapisy na zajęcia oraz rezerwacja sprzętu pod numerem telefonu wypożyczalni By The Way 602 104 508.

Informacje o bieżących warunków na trasie, spotkaniach na wspólne wieczorne bieganie, szkoleniach oraz innych wydarzeniach znajda się na stronie internetowej.

b/roody

Trasa dla biegaczy
UM Warszawa