Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Nad stolicą przeszła burza. Wracają upały

Najnowsze

TVN MeteoPrzeszła burza nad Warszawą

W nocy nad Warszawą przeszła burza, ale strażacy zaznaczają, że nie było poważniejszych zgłoszeń. Teraz mieszkańcy stolicy muszą przygotować się na powrót upałów.

Błyski i grzmoty - tak wyglądała noc w stolicy. Burza przeszła nad miastem w nocy z czwartku na piątek.

"Zalane piwnice"

Ratownicy przekonują jednak, że mieli mało interwencji. - Dostaliśmy tylko zgłoszenia o pozalewanych piwnicach w Wawrze, tam interweniowaliśmy. Burza przeszła nad Warszawą tak, że nie było żadnych poważniejszych zgłoszeń - podała stołeczna straż pożarna.

Zdjęcia burzy w Warszawie i okolicach otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Powrót upałów

Jak podaje tvnmeteo.pl, piątek będzie kolejnym upalnym dniem. W stolicy będzie pochmurno z rozpogodzeniami, choć rano możliwy przelotny deszcz. Temperatura dojdzie maksymalnie do 30 st. C. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy. W południe ciśnienie wzrośnie do 1006 hPa.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali pomarańczowe i żółte ostrzeżenia przed upałami. W wielu regionach przewiduje się, że temperatura maksymalna w dzień będzie sięgała od 30 do 33 stopni Celsjusza. Alarm drugiego stopnia wydano między innymi dla Mazowsza.

em/ran