Nad Puławską wyremontowali wiadukt dla metra

TVN Warszawa


Wyremontowany został wiadukt nad Puławską przy Żołny. Estakada przeznaczona jest wyłącznie dla... pociągów. Znajduje się na niej pojedynczy tor łączący Okęcie ze stacją techniczno-postojową metra na Kabatach.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, główne prace remontowe zostały wykonane, a na budowniczych czeka jeszcze wykończeniówka.

Tor biegnie przez Las Kabacki i wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy. Przy Żołny przechodzi nad Puławską. Daleko mu do obłożenia mostu średnicowego.

"Wiadukt umożliwia dostarczanie po torach nowych pociągów metra oraz wysyłanie wagonów na przeglądy, naprawy i modernizacje. Z torów korzystają także pojazdy techniczne metra" - tłumaczy ZTM.

Remont za ponad trzy miliony

Umowa na remont wiaduktu podpisana została w kwietniu. Wykonawca ukończył większość prac. Jak podaje ZTM, rozebrał stary tor i zastąpił go nowym, po którym już mogą kursować pociągi, przygotował konstrukcję ścian oporowych, usprawnił system odwodnienia oraz wykonał zabezpieczenie antykorozyjne dwóch z czterech przęseł. "Teraz remontowane są podpory pośrednie i przyczółki oraz kontynuowane jest zabezpieczanie antykorozyjne" – informuje zarząd. Koszt całej inwestycji to prawie 3,2 miliona złotych.

Wiadukt o długości prawie 105 metrów powstał w 1984 roku. Łączy stację kolejową Warszawa Okęcie ze Stacją Techniczno-Postojową Metra Warszawskiego na Kabatach.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o opóźnieniu w budowie wiaduktu na ulicy Karczunkowskiej:

"Nie każdy ma samochód" Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/7

ab/b