Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Naczelnik wołomińskiej drogówki zatrzymał podejrzanego o kradzież

Warszawa

kspPodejrzewany o kradzież paliwa

Policjanci wraz z zastępcą naczelnika drogówki zatrzymali 44-letniego Ormianina podejrzanego o kradzież 200 litrów oleju napędowego o wartości 886 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co może mu grozić do 5 lat więzienia.

Jak informuje policja, mężczyzna ukradł paliwo z samochodu ciężarowego w Emilianowie na terenie powiatu wołomińskiego. Ciężarówka była zaparkowana, a jej kierowca spał w szoferce.

Kradł nocą

Zastępca naczelnika wołomińskiej drogówki wspólnie z policjantami kilka minut po godz. 3 w nocy zauważyli dostawczego mercedesa, który stał blisko jednej z ciężarówek. Bezpośrednio przy autach był nerwowo zachowujący się mężczyzna. Policjanci zbliżyli się do podejrzanego, a ten, widząc to, wskoczył do swojego samochodu, wjechał na S8 i zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany.

Kierowcą był 44-letni obywatel Armenii. W jego samochodzie było czuć olej napędowy. Dodatkowo policjanci znaleźli beczki z paliwem. "Był to wyraźny sygnał dla policjantów, że mężczyzna mógł dokonywać kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, po czym udali się w miejsce gdzie wcześniej stał zaparkowany pojazd, którym ten podjął próbę ucieczki" - informują policjanci.

Usłyszał zarzut

Na miejscu okazało się, że z jednego z samochodów ciężarowych wypompowano paliwo. Funkcjonariusze obudzili niczego nieświadomego kierowcę samochodu i poinformowali o zdarzeniu. Ten potwierdził kradzież 200 litrów oleju napędowego o wartości 886 zł.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut kradzieży za co może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Na początku listopada pisaliśmy o mężczyźnie, który ukradł całą donicę wraz z krzewem sprzed jednego z budynków przy ul. Brackiej. Zobacz nagranie z tego zdarzenia:

Kradnie krzew i ucieka
ksp

ło/