Na Żołnierskiej zginął 31-letni motocyklista. Policja szuka świadków

Najnowsze

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWypadek na Żołnierskiej

Policjanci szukają świadków wypadku na Żołnierskiej, w którym pod koniec sierpnia zginął 31-letni motocyklista. Apel kierują zwłaszcza do osób, które mogły nagrać to zdarzenie na wideorejestrator w swoim aucie.

Do tragicznego wypadku doszło 25 sierpnia. Jak podawała wówczas policja, było chwilę przed godziną 7, gdy kierowca audi jadącego od strony Ząbek wyprzedzał volkswagena. Wtedy motocykl uderzył w tył jego auta. Kierujący motocyklem był reanimowany. W stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

Tuż po wypadku kierujący audi został przebadany alkomatem. - Badanie wykazało 0,12 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformował Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. To nieco ponad 0,2 promila.

Kierowca audi stracił prawo jazdy

W sprawie śmiertelnego wypadku zostało wszczęte postępowanie. Prowadzi je policja pod nadzorem prokuratury.

- Ustalenia poczynione w toku śledztwa nie przesądziły jednoznacznie o sprawstwie kierującego samochodem osobowym - zastrzega Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Dlatego 25-latek uzyskał status świadka. Nie oznacza to jednak, że uniknie konsekwencji tragicznego zdarzenia. - Kierującemu samochodem osobowym zatrzymano prawo jazdy oraz wyłączono do odrębnego postępowania materiały dotyczące czynu polegającego na kierowaniu pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu - dodaje Saduś.

Zawartość alkoholu w organizmie, którą wykazały badania, oznacza, że to postępowanie dotyczy wykroczenia, a nie przestępstwa.

Apel policji

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Rejonowa Policji VII na Pradze Południe. Policjanci poszukują osób, które widziały przebieg wypadku lub mogą posiadać informacje na jego temat.

"Wszyscy świadkowie wypadku lub osoby mogące posiadać zapisy zdarzenia proszeni są o kontakt z funkcjonariuszami KRP Warszawa VII" - apelują w komunikacie na stronie komendy.

Można to zrobić telefonicznie, dzwoniąc na numery: (22) 603-84-94, (22) 603-83-50 w godzinach 8.00.-16.00 lub całodobowo pod numer (22) 603-76-55. Informacje można też przekazywać pod bezpłatnymi numerami 997 i 112 lub mailowo, pisząc na adres: komendant.krp7@ksp.policja.gov.pl.

Policjanci radzą, by powoływać się na numer sprawy: D III-7869/19.

kk/b

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl