"Na zawsze pozostaniesz w moim sercu". Tablica na budowie estakad

Warszawa

ZMIDTablica, która leżała na budowie

Pośród gruzów rozebranych estakad warszawskiej Trasy Łazienkowskiej leżała pamiątkowa tablica. Do kogo są skierowane wyryte na niej słowa? Skąd się tam wzięła? Prawdopodobnie ma związek z wypadkiem, do którego doszło w tym miejscu w 2008 roku. Zginęła wtedy motocyklistka.

Na płycie wyryty został napis "Uczucia żyją wiecznie na zawsze pozostaniesz w moim sercu". - Nie wiem zbyt wiele o historii tablicy – mówi Agata Choińska, rzecznik Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Znajdowała się ona w gruncie, przy fundamencie jednej z estakad – dodaje.

Tablica ma prawdopodobnie związek z wypadkiem, do którego doszło w tym miejscu w 2008 roku. Zginęła wtedy motocyklistka, która spadła z wiaduktu.

Wróci bez zgody?

Jak mówi Choińska tablica wróci po remoncie na swoje stare miejsce. – W tym miejscu prowadzone są prace. Tablica została usunięta, żeby uniknąć uszkodzenia. Wróci na swoje miejsce – zapewnia rzecznik. Przyznaje jednak, że to nie do ZMID należy ostateczna decyzja. – Na umieszczenie tablicy trzeba mieć zgodę zarządcy drogi – wyjaśnia i dodaje, że to od ZDM będzie zależało, czy zostanie ona usunięta.

- W pełni rozumiemy, że ludzie chcą upamiętniać w ten sposób osoby bliskie, jednak zgodnie z ustawą w pasie drogowym nie mogą znajdować się elementy nie związane z infrastrukturą drogową – tłumaczy Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Aby umieścić tablicę niezbędny jest stosowny wniosek, a tego jak na razie nie ma. - Jeżeli otrzymamy wniosek od ZMID, to będziemy go rozpatrywać – mówi Gałecka. Jak dodaje zazwyczaj zgoda nie jest wydawana.

wp//ec