Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Na wylotówkach wolniej, ale bez poważnych utrudnień

Warszawa

TVN24Wyjazdy na święta

Rozpoczęły się świąteczne wyjazdy z Warszawy. Policjanci zwiększyli ilość patroli przy stołecznych wylotówkach, ale o poważniejszych utrudnieniach nie było w piątek po południu mowy.

- Trzeba pamiętać, że niektórzy pracodawcy dali w piątek wolne lub skrócili czas pracy swoim pracownikom. Wyjazdy na święta do domów się rozpoczęły – relacjonowała w programie "15.00 na żywo" Agnieszka Czajkowska, reporterka TVN24, która obserwuje sytuację przy trasie na Terespol.

Wprawdzie korka tam nie było, jechało się wolniej, choć w miarę płynnie.

"Bez poważnych utrudnień"

A jak wyglądała sytuacja w pozostałych miejscach?

- Odnotowujemy większy ruch, ale nie mamy informacji o poważniejszych utrudnieniach - powiedział po godz. 16.00 Tomasz Oleszczuk z biura prasowego stołecznej policji.

Po 17.30 sytuacja nieco się zmieniła. - Natężenie ruchu się zmniejsza - mówił Oleszczuk.

Po 19.00 przejazd, wg. informacji KSP, odbywał się już bez problemów.

Dodatkowe patrole

W wielki piątek funkcjonariuszy przy drogach wylotowych jest więcej. - Będą sprawdzać stan techniczny samochodów, czy jedziemy w zapiętych pasach, czy dzieci są w fotelikach. Kontrolowana będzie też trzeźwość kierowców – wyliczała Czajkowska.

ran/mz