Na wspólnym bilecie co najmniej 4 lata

KMWspólny bilet obowiązuję w pociągach KM i komunikacji miejskiej

Przez cztery lata mieszkańcy Warszawy i okolic będą mogli korzystać ze wspólnego biletu na przejazdy Kolejami Mazowieckimi i komunikacją Zarządu Transportu Miejskiego. - To wygoda i pewność, że przez najbliższe lata oferta taryfowa będzie stabilna i trwała – zapowiada ZTM.

Jeden bilet i atrakcyjniejsza oferta - tak przedstawiciele ZTM-u i KM zachwalają wspólny bilet. W środę podpisali kolejna umowę przedłużająca współpracę. Po raz pierwszy obowiązywać ona będzie nie przezrok, ale aż przez cztery lata.

- To kolejny etap współpracy oraz integracji komunikacji miejskiej i kolejowej – powiedział Wiesław Witek, dyrektor ZTM. – Dla pasażerów będzie to zapewnienie stabilności wspólnego biletu w aglomeracji warszawskiej. Umowa obejmuje obszar wszystkich gmin partnerskich, z którymi mamy zawarte porozumienia – zaznaczył.

Niezmienna pozostanie jednostka rozliczeniowa. Za każdy "pociągokilometr" w roku 2016 ZTM będzie płacił KM 26,39 zł netto. W 2017 r. stawka wzrośnie do 27,31 zł netto. W 2018 stawka wyniesie 28,21 zł, a w 2019 r. 29,11 zł netto.

Od dobowych "wzwyż"

Na wspólnym bilecie pasażerowie mogą jeździć od 2005 roku. Na początku obowiązywał jedynie na odcinku pomiędzy Warszawa Wschodnią a Ursusem. Obecnie mogą już z niego korzystać mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości na obszarze ograniczonym stacjami Sulejówek Miłosna, Śródborów, Zalesie Górne, Pruszków, Płochocin, Legionowo Przystanek i Legionowo Piaski oraz Zagościniec.

W pociągach KM obowiązują bilety ZTM dobowe, weekendowe, weekendowe grupowe, 30-dniowe, 90-dniowe, bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci i bilety seniora. Uwzględniane są także wszystkie ulgi, z których korzystać można w komunikacji miejskiej.

W lipcu pisaliśmy o problemach uczniów, którzy dostali od KM mandaty za brak numeru PESEL w legitymacjach szkolnych:

Koleje Mazowieckie wystawiły niemal 1500 wezwań do zapłaty
Koleje Mazowieckie wystawiły niemal 1500 wezwań do zapłatyMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

jk/r

Źródło zdjęcia głównego: KM

Pozostałe wiadomości