Na Wschodnim bez chaosu

Warszawa

fot. TVN24

Z Dworca Wschodniego nie odjedzie dziś kilkanaście pociągów Przewozów Regionalnych. - Wielkiego zamieszania na razie nie widać - mówiła po 7.00 w Poranku TVN24 reporterka Marta Klos, która sprawdzała sytuację podczas strajku.

Na poranny pociąg do Świnoujścia było niedużo chętnych - informuje Klos. Większość osób wybrała inne środki komunikacji. Jak mówią kasjerki na Wschodnim, już od kilku dni informowały pasażerów o utrudnieniach.

Dla tych, którzy mają bilety na któryś z odwołanych pociągów InterRegio, jest wyjście - mogą przesiąść się do Intercity, które wyjątkowo zdecydowało się honorować bilety innego przewoźnika, albo do Kolei Mazowieckich.

Strajk potrwa dobę

W całej Polsce na tory nie wyjedzie dziś prawie 3 tysiące pociągów. Utrudnienia zaczęły się już w nocy i są związane z 24-godzinnym strajkiem pracowników, którzy domagają się podwyżek. Czytaj więcej na ten temat.

O problemach z komunikacją kolejową w czasie strajku piszcie na warszaw@tvn.pl. Możecie też publikować informacje bezpośrednio w serwisie Kontakt24.

mz