Na wielkiej scenie wielkie próby. Coraz bliżej do sylwestra z TVN

Warszawa

Wielkie próby przed sylwestrem na placu Bankowym"Fakty" TVN
wideo 2/7

Odliczanie do wielkiej zabawy sylwestrowej trwa w najlepsze. W niedzielę warszawiaków i widzów TVN czeka noc pełna gwiazd. Piątek był dniem intensywnych prób.

Jedni w deszczu i śniegu, inni w ciepłym studiu. Ponad 20 artystów wyśpiewywało ostatnie próbne nuty przed sylwestrem. - Na taką chwilę czeka się naprawdę całe życie. To bardzo ważny występ dla artysty, bo ta publika jest tak ogromna, że to robi wrażenie - nie kryje ekscytacji Ewelina Lisowska, jedna z wokalistek, które zaśpiewają w niedzielę.

Podobne wrażenia ma Artur Gadowski z zespołu IRA, który o występie podczas sylwestrowej nocy mówi krótko: "to nagroda". - Taki prezent noworoczny, kiedy wychodzimy na estradę, a przed nami stoi kilkadziesiąt tysięcy osób i wszyscy się z nami bawią. Nie można sobie wymyślić nic fajniejszego - przyznaje.

Tu będą bawić się tłumy

Zgodnie z przewidywaniami nie tylko artystów, ale też władz Warszawy, na placu Bankowym w niedzielę będą bawić się tłumy. - Będzie to tradycyjnie liczba około stu tysięcy - szacuje wiceprezydent Renata Kaznowska.

Dla tych, którzy przyjdą na plac, a także dla milionów przed telewizorami organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: tancerze, efekty specjalne i sześć godzin zabawy przed 24-metrową sceną. - Postawiliśmy na kierunek miasta przyszłości, futurystycznej formy, która będzie powodowała, że wpisze się w krajobraz Warszawy - powiedział Maciej Sobociński, reżyser wydarzenia.

Co ciekawe, w podłodze sceny zamontowano specjalne dmuchawy, które mają artystów rozgrzać, choć nikt nie ma wątpliwości, że atmosfera i bez tego będzie gorąca.

20 artystów

Kayah, Perfect, Bracia, Cleo, Agnieszka Chylińska czy Bajm, który w sylwestra będzie świętował swoje 40-lecie. Na scenie co chwila będą się zmieniać gwiazdy, które z kolei kilkukrotnie będą zmieniać swoje kreacje. - To wielka frajda dla każdej kobiety. Przygotowania, makijaż, sukienki, stylizacje - śmieje się Dominika Gawęda, wokalistka zespołu Blue Cafe.

Artyści podkreślają, że oni także liczą na świetną zabawę. - Będą się ludzie wspaniale bawić i my też będziemy. Dla nas to także jest zabawa, bo tam za sceną zawsze się coś dzieje - mówi Grzegorz Skawiński z zespołu Kombii. Zabawa na placu Bankowym rozpocznie się o 19.00, transmisja na antenie TVN i w serwisie player.pl od godziny 19.45.

Katarzyna Górniak, "Fakty" TVN