Na Ursynowie i w Wawrze rozbudowali szkoły, na Gocławiu wybudowali żłobek

Najnowsze

Rozbudowa szkoły na Tanecznej Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Nowy żłobek na Gocławiu i rozbudowa podstawówki na Zielonym Ursynowie i w Wawrze. Ratusz chwali się inwestycjami edukacyjnymi w stolicy.

Zaczęło się od świętowania na Pradze Południe. - Budowa żłobka dla 150 dzieci na Gocławiu to niezwykle wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców tego ciągle rozrastającego się osiedla - podkreślał Tomasz Kucharski, burmistrz Pragi-Południe.

Żłobek z sześcioma oddziałami mieści się w parterowym budynku otoczonym zielenią oraz placami zabaw dla dzieci. Jak informuje ratusz, budynek posiada wielofunkcyjną salę, zespół kuchenny, pralnię i część administracyjną. Inwestycja objęła również budowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz wykonanie oświetlenia terenu.

Za nowy żłobek miasto zapłaciło ponad 9 mln zł.

Rozbudowa szkoły na Ursynowie

Tego samego dnia świętowali rodzice, uczniowie i kadra na Zielonym Ursynowie. Tam też oficjalnie otwarto nowe skrzydło w szkole przy Tanecznej jednej z najstarszych placówek w dzielnicy. Szkoła została rozbudowana o nowe skrzydło, w którym znajduje się siedem sal lekcyjnych, dwie świetlice, sala korektywy, pomieszczenia administracyjne i rekreacji oraz łazienki.

"W ramach inwestycji została wykonana również modernizacja istniejącego budynku szkoły zarówno na parterze jak na piętrze. Prace objęły m.in. naprawę ścian i podłóg, wymianę stolarki okiennej, wymianę instalacji elektrycznej, zamontowanie instalacji nagłośnieniowej, kontroli dostępu w salach zajęć i monitoringu" - podaje ratusz.

Dodatkowo obiekt jest dostosowany do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Koszt rozbudowy to 7,6 mln zł.

Zmiany w Wawrze

Również w piątek o pięć nowych sal powiększyła się Szkoła Podstawowa nr 109 przy Przygodnej w Wawrze. Powstały także sanitariaty, dwie szatnie i łącznik ze szkołą. "Wcześniej nową przestrzeń do zajęć zyskali uczniowie 2 innych wawerskich placówek oświatowych. Rozbudowane zostały SP 128 przy Kadetów oraz Przedszkole nr 338 przy ul Włókienniczej. SP nr 128 powiększyła się o trzy nowe sale i świetlicę, a Przedszkole nr 338 o dwie sale, szatnię i salę do leżakowania" - przypomina wawerski urząd dzielnicy.

Nowe szkoły i przedszkola

Jak zapowiada ratusz do 2020 roku w Warszawie powstanie 25 nowych przedszkoli i 17 szkół. Natomiast 26 przedszkoli i 81 szkół będzie modernizowanych. "W 2018 roku na te inwestycje edukacyjne zarezerwowaliśmy 470 mln zł. Dzięki nim zostanie stworzonych bądź zmodernizowanych ponad 20 tys. miejsc dla warszawskich uczniów w placówkach edukacyjnych różnego szczebla. W 2018 r. dzięki inwestycjom w Warszawie przybędzie ponad 2100 miejsc w przedszkolach, w tym nowe przedszkole dla dzieci z autyzmem, a w szkołach - ponad 4600 miejsc" - czytamy na stronie urzędu.

kz/pm