Na tydzień przed referendum znów zwiedzanie budowy metra

Warszawa

6 października warszawiacy będą mogli wejść na dwie z siedmiu budowanych stacji: Rondo ONZ i Stadion Narodowy.

Prezydent chce się pochwalić budową metra przed referendum? - pytamy w Ratuszu.

Rzecznik prasowy Bartosz Milczarczyk zapewnia, że chodzi jedynie o umożliwienie wejścia tym, którzy nie załapali się na poprzednie zwiedzanie, odbyło się ono w ramach Dni Transportu Publicznego. - Wówczas wejściówki rozeszły się w jeden dzień - mówi. - Ze względów bezpieczeństwa nie mogliśmy na raz wpuścić większej liczby osób - dodaje.

W najbliższą niedzielę stacje będą otwarte dla zwiedzających w godz. 9.00 - 18.00.

Goście będą się poruszali w 30-osobowych grupach z przewodnikami, którzy w specjalnie przygotowanych punktach widokowych opowiedzą o budowie podziemnej kolejki.

Na stacji Rondo ONZ zwiedzający przejdą korytarzami pod rondem i zejdą na peron pasażerski, zobaczą tzw. strop eliptyczny i tunele, którymi będą jeździły nowe pociągi inspiro.

Z kolei na stacji Stadion Narodowy wycieczki przejdą antresolą na pierwszym podziemnym poziomie stacji i obejrzą potężne słupy podtrzymujące strop. Ciekawostką ma być peron przygotowany do rozbudowy sieci metra w kierunku Gocławia.

Przewidywany czas przejścia trasy – około 45 min.

Zasady uczestnictwa w dniu otwartym

W wycieczkach na budowę stacji metra mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Nie mogą w nich uczestniczyć osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się.

Podczas zwiedzania wymagany jest odpowiedni strój:

Obuwie sportowe z miękką podeszwą, obuwie na obcasie lub odkryte, sukienki, spódnice, krótkie spodenki nie będą akceptowane.

Kask ochronny oraz kamizelkę odblaskową uczestnicy otrzymają na placu budowy.

Inspektor BHP ma prawo odmówić wstępu na budowę osobie, której stan wskazuje na spożycie alkoholu lub środków odurzających, bądź jej strój nie jest zgodny z wymaganiami.

Zgłoszenia

Zapisy prowadzi Metro Warszawskie Sp. z o.o. Zainteresowani mogą wybrać do zwiedzenia tylko jeden plac budowy oraz zgłosić maksymalnie jedną osobę towarzyszącą.

Odpowiedzi zwrotne z zaproszeniem zostaną przesłane mailem jedynie do pierwszych 600 osób, które poprawnie wypełnią i odeślą formularz zgłoszeniowy, najpóźniej do 4 października 2013 r. do godz. 9.00.

Zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym prosimy nadsyłać drogą mailową na adres c10rondoonz@metro.waw.pl - budowa stacji Rondo ONZ lub c14stadionnarodowy@metro.waw.pl - budowa stacji Stadion Narodowy.

Tu znajdziesz formularz zgłoszeniowy.

Tak było podczas poprzedniego zwiedzania, 21 września:

Zwiedzanie stacji rondo ONZ
Marcin Gula/ tvnwarszawa.pl
Wycieczka w metrze
TVN24

Tu znajdziesz regulamin, z którym trzeba zapoznać się przed wycieczką.

//mz