Na trybunach będzie komplet

Warszawa

TVN24Murawa Stadionu Narodowego

Jeszcze tylko wymalować linie, ustawić bramki i już można grać. Stadion Narodowy jest już niemal gotowy do środowego meczu Polska–Portugalia. Dziś po południu zawodnicy obu drużyn po raz pierwszy będą mogli wejść na nową murawę.

O godz. 17 na Stadionie Narodowym zaczną trening zawodnicy reprezentacji Polski, godzinę później Portugalczycy. W poniedziałek Cristiano Ronaldo i jego koledzy z drużyny pojawili się wieczorem na stadionie Polonii. Trening oglądało kilkuset kibiców.

Trening reprezentacji Portugalii na stadionie Polonii

Pierwszy mecz na Narodowym

Towarzyski mecz, który reprezentacje Polski i Portugalii rozegrają w środę (godz. 20.45), będzie pierwszym piłkarskim spotkaniem na Stadionie Narodowym i nie lada sprawdzianem dla obiektu.

- Na trybunach będzie komplet. Wszystkie bilety zostały już sprzedane - relacjonuje z płyty boiska Ewa Paluszkiewicz, reporterka TVN24.

- Trzeba jeszcze wymalować linie na boisku, ustawić bramki i bandy wokół murawy - dodaje.

Utrudnienia w ruchu

Do meczu przygotowują się także służby miejskie. Piłkarskie święto oznacza spore kłopoty dla mieszkańców stolicy.

Już o północy z wtorku na środę w okolicach stadionu pojawią się znaki zakazujące parkowania. Zakaz dotyczył będzie ulic: - Wybrzeże Szczecińskie (od ul. Okrzei do mostu Poniatowskiego) - Sokola - Wał Miedzeszyński (od mostu Poniatowskiego do Trasy Łazienkowskiej) - al. Zieleniecka - ciągu ulic: Al. Jerozolimskie – al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona (od Muzeum Wojska Polskiego do Kinowej) - ul. Zamoyskiego (od Marcinkowskiego do Targowej) - ul. Kijowska (od Dworca Wschodniego do Markowskiej) - ul. Żupnicza (z wyłączeniem autobusów komunikacji miejskiej). Samochodom tam zaparkowanym grozi odholowanie na koszt właściciela.

Saska Kępa niedostępna

W środę o godz. 17.00 zaplanowano zamknięcie ulic Francuskiej (wjazd z ronda Waszyngtona) , Zwycięzców oraz Zielenieckiej. Na Saską Kępę (obszar ograniczony al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Saską, ul. Zwycięzców, ul. Wał Miedzeszyński) wjadą tylko mieszkańcy.

Aby ułatwić dostanie się na stadion kibicom, którzy przyjadą tramwajami, wyznaczone zostanie dodatkowe przejście dla pieszych w al. Poniatowskiego na wysokości przystanków przed rondem.

Po meczu staną tramwaje

Po zakończeniu meczu ok. godz. 22.30 zamknięty zostanie ciąg ulic Al. Jerozolimskie – al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona na odcinku od ronda de Gaulle’a do ul. Kinowej. Al. Waszyngtona w kierunku Pragi będzie przeznaczona wyłącznie dla autobusów. Ruch tramwajowy zostanie całkowicie wyłączony.

Przystanki rozwozowe dla kibiców zlokalizowane w al. Waszyngtona przed ul. Międzynarodową (w kierunku centrum i Bemowa) oraz na ul. Zamoyskiego przy skrzyżowaniu z al. Zieleniecką (kierunek Targówek, Białołęka). Istniejące przystanki autobusowe i tramwajowe w sąsiedztwie ronda Waszyngtona będą zawieszone.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY UTRUDNIEŃ

Stołeczna policja uruchomi w dniu meczu od godziny 16.00 uruchomi specjalną infolinię pod numerem 22 60-38-038, gdzie będzie można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym.

mjc/par