Na Tamce powstaną pasy rowerowe

Warszawa

www.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawaPasy rowerowe na ulicy Międzyparkowej

Widmo rowerowej rewolucji krąży nad Warszawą. Po zeszłorocznym sukcesie Veturilo, czas na pierwsze zmiany na ulicach. Na Tamce powstaną pasy dla rowerów. W sukurs przyszła budowa metra.

O tym, że na Tamce pojawią się pasy rowerowe poinformował we wtorek miejski pełnomocnik do spraw komunikacji rowerowej Łukasz Puchalski.

- W ramach czasowej organizacji ruchu wprowadzanej przy okazji budowy metra, na ul. Tamka powstaną pasy rowerowe. Chcielibyśmy, żeby ten projekt był wstępem do połączenia przy pomocy pasów rowerowych ul. Świętokrzyskiej z Mostem Świętokrzyskim - napisał na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook. I załączył projekt organizacji ruchu.

Czekają na słońce

Pasy byłby gotowe już w tym tygodniu, ale na razie na przeszkodzie stoi pogoda. - Trzeba namalować oznakowanie poziome, a przy tej pogodzie, którą mamy teraz nie da się tego zrobić. Patrząc na prognozy pogody na najbliższe dni mamy nadzieję, że organizacje uda się to do końca marca - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Puchalski.

Pasy powstaną na odcinku Tamki od Kruczkowskiego do Kopernika. Organizacja jest wprowadzana na czas budowy metra i pozostanie tam do końca inwestycji. Zwężone zostaną tym samym pasy przeznaczone dla samochodów i autobusów.

Pełnomocnik ma nadzieje, że przyjmie się i zostanie na stałe. - To jest bardzo bezpieczne rozwiązanie dla rowerzystów - przekonuje Puchalski.

Będą kolejne

Tamka to nie jedyna ulica, na której pojawią się pasy rowerowe. - Pracujemy nad projektem pasów na ulicy Goworka, Spacerowej i Indiry Gandhi - wylicza Puchalski.

Jak dodaje, pasy mają się pojawić też na ulicy Książęcej od placu Trzech Krzyży do skrzyżowania z ulicami Kruczkowskiego i Rozbrat. Tu także trwają prace nad projektem organizacji ruchu.

ZOBACZ JAK TVNWARSZAWA.PL TESTOWAŁ ŚCIEŻKI ROWEROWE:

Test stołecznych ścieżek rowerowych
tvnwarszawa.pl
Nowy pas rowerowy
Pełnomocnik prezydent ds. rowerów

Tak się jeździ po ścieżkach rowerowych:

Problemy na ścieżkach rowerowych fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
| mmiwg-ffada.ca

bf/roody