Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Na Święto Niepodległości sfrezują... al. Niepodległości

Warszawa

ZDMAl. Niepodległości - objazdy

Drogowcy wykorzystają długi weekend i naprawią część al. Niepodległości. Na kierowców czekają utrudnienia już od czwartku wieczorem, bo ulica od skrzyżowania z Batorego do ul. Wiktorskiej będzie nieprzejezdna.

Roboty zaczną się już wieczorem w czwartek i potrwają do godziny 4 rano w poniedziałek 14 listopada. W tym czasie zamknięta będzie zachodnia jezdnia (w kierunku Ursynowa) al. Niepodległości od ul. Stefana Batorego do ul. Wiktorskiej. Sama wymiana nawierzchni nastąpi na odcinku od ul. Rakowieckiej do Wiktorskiej.

Jak podaje stołeczny ratusz, zachowany zostanie dojazd do ul. J. Bruna. Zamknięte będą skrzyżowania zachodniej jezdni al. Niepodległości z ulicami: Rakowiecką, L. Narbutta, A.J. Madalińskiego i J. Dąbrowskiego (jadący tymi ulicami od strony ul. Puławskiej będą mogli dojechać do al. Niepodległości i tutaj będą musieli skręcić w kierunku centrum). Przejścia dla pieszych będą zamykane naprzemiennie. Kierowcy pojadą objazdami ulicami: Stefana Batorego – Wołoska – A.E. Odyńca lub Stefana Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska – A.E. Odyńca.

Utrudnienia będą mieli także pasażerowie komunikacji miejskiej. Na objazdy trafią autobusy linii 119 i 167, 138, 168, 174, 700, 195 i N36, które będą jeździły ul. S. Batorego, św. A. Boboli, ul. Wołoską i A.E. Odyńca. Natomiast autobusy linii nocnej N34, w kierunku pętli Dw. Centralny będą kursowały ul. S. Batorego.

Remont nie przeszkodzi biegaczom

Remont nie przeszkodzi startującym w XXVIII. Bieg Niepodległości w piątek 11 listopada. Zawodnicy ruszą o godzinie 11.11 ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki i najpierw pobiegną ulicami: al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości. Zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką i pobiegną z powrotem zachodnimi jezdniami ulic: al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. Utrudnienia będą dla kierowców, bo już od godz. 5 do 15 nieprzejezdna będzie al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od Ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej. O godz. 9.30 zamknięte zostaną obydwie jezdnie al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. „Solidarności”. Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 10.30 – 14.00. Jak dodaje stołeczny ratusz, ruch ulicami poprzecznymi: al. Solidarności, Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą, Al. Jerozolimskimi, Koszykową i Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, a w rejonie mety po dekoracjach i demontażu barierek.

Rondo Daszyńskiego jest już po remoncie:

Rondo Daszyńskiego po remoncie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

skw/sk