Na skrzyżowaniu gen. Zajączka i Mickiewicza wreszcie bezpieczniej

Najnowsze


Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i gen. Zajączka będzie bezpieczniej. Zarząd Dróg Miejskich chwali się przeprowadzonymi zmianami.

"Uspokoiliśmy ruch w tym rejonie, jest bezpieczniej. Przy okazji tych robót nową nawierzchnię otrzymał okoliczny chodnik i przystanek autobusowy" - czytamy komunikacie prasowym Zarządu Dróg Miejskich.

Zabici i ranni

Skrzyżowanie od lat uznawano za jeden z czarnych punktów Warszawy. Trzy lata temu doszło tu do tragicznego zdarzenia. W wypadku zginął 25-letni motocyklista i jego pasażerka.

"Przed zmianami kierowcy często nie radzili sobie z panującą tutaj organizacją ruchu, co w połączeniu z dużym natężeniem ruchu przyczyniało się do licznych kolizji i wypadków. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. gen. Zajączka zanotowano trzy wypadki, w których zginęły dwie osoby a dwie zostały ranne" - precyzują urzędnicy.

Jakie zmiany czekają kierowców? Drogowcy wydzielili lewoskręty w ulicę gen. Zajączka ( z obu kierunków). A żeby było jeszcze bezpieczniej lewoskręty zostały osłonięte wysepkami. Bezpieczeństwo pieszych ma poprawić również dodanie azylu na przejściu przez ul. Mickiewicza. Dodatkowo wyremontowano chodnik i peron autobusowy - ten zyskał nową nawierzchnię z płyt betonowychi specjalne płyty ostrzegawcze z wypustkami.

"Cały czas monitorujemy efekty wprowadzonych zmian. Do nowej organizacji ruchu muszą przyzwyczaić się wszyscy uczestnicy ruchu, jednak już dziś widać, że dzięki zmianom jest bezpieczniej" - twierdzą urzędnicy.

Na skrzyżowaniu dochodziło do poważnych wypadków i wielu kolizji:

Kolizja na ŻoliborzuLech Marciczak, tvnwarszawa.pl

kz/mś

Źródło zdjęcia głównego: Zarząd Dróg Miejskich